Top
19 Dec
Latvijai uzvara un otrā vieta Eiropas kausā Siguldā
Foto autors: Viesturs Lācis

Eiropas kausā Siguldā skeletonā sievietēm otro vietu ieņēmusi Latvijas sportiste Dārta Zunte. Loretai Lodziņai 16.vieta, kopā piedalījās 17 sportistes, par uzvarētāju kļuva Štefānija Fotca no Vācijas. Vēl veiksmīgāks starts Latvijai vīriešu konkurencē. Te pārliecinoši pirmais Krists Netlaus, vēl pirmajā trijniekā divi vācu skeletonisti, piektais Elvis Veinbergs.

Vācu jaunā skeletoniste bija labākā abos braucienos, summā apsteidzot Dārtu Zunti par 0.68 sekundēm, kaut starta ieskrējienos vācietei visai viduvēji rādītāji. Trešajā vietā britu sportiste Reičela Hanagana, kas Zuntei zaudēja 0.08 sekundes. Jaunajai Lore4tai Lodziņai ļoti neveiksmīgs otrais brauciens, faktiski kritiens trasē un viņa pēdējā no tām, kas finišēja.

Vīriešu konkurencē Latvijai trīs pārstāvji skeletonā Eiropas kausā - Krists Netlaus, Elvis Veinbergs un Valts Smilga. Jau pēc pirmā brauciena pārliecinošā vadībā Netlaus, kas tuvāko sekotāju vācieti Štefanu Rotigu apsteidza par 0.65 sekundēm. Veinbergs pēc pirmā brauciena piektais, Smilga 13.pozīcijā, kopā 20 dalībnieki. Otrajā braucienā atkal teicams Netlaus, viņam pārliecinoša uzvara Siguldā. Tuvākais sekotājs vācietis Sedriks reners apsteigts par 0.87 sekundēm, trešais vēl viens vācietis Rotigs, turpat aiz goda pjedestāla jaunais Elvis Veinbergs, kuram piektā vieta, vienu simtdaļu aiz ceturtās pozīcijas. Valts Smilga beigās pakāpās uz 12.pozīciju.