Top
15 Feb
Latvija oficiāli tiek pie godam nopelnītajām Soču ziemas olimpisko spēļu medaļām
Foto autors: Mareks Gaļinovskis

Latvijas bobslejisti beidzot saņēmuši godam nopelnīto – sestdien Siguldā pēc skeletona sacīkstēm mūsu sportisti tika apbalvoti ar Soču ziemas olimpisko spēļu pārdalītajām medaļām. Četrinieku konkurencē Oskaram Melbārdim kopā ar Damantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu tika pasniegtas zelta godalgas, bet divniekos Melbārdis un Dreiškens tika pie bronzas. Ņemot vērē vēl panākumu Pjhončhanā kopā ar Jāni Strengu un bronzas godalgu , Melbārdis līdz ar to kļuvis par mūsdienu Latvijas titulētāko ziemas olimpieti.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī IBSF prezidents Ivo Feriāni, LOK vadība un Latvijas bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols. Apbalvošanas ceremoniju lieliskā gaisotnē noraudzījās arī vairāki tūkstoši skatītāju klātienē un vēl lielāka auditorija TV ekrānos sabiedriskajā televīzijā. Kā teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis :"Esam šeit , lai godinātu savu bobslejistu saimi, tos, kas veltījuši bobslejam vai visu savu dzīvi."

Latvijas bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols :" Četrdesmit gadu pastāvēšanas vēsturē nu mūsu atlētiem ir visu kalumu olimpisko spēļu medaļas, tāpat uzvaras pasaules un Eiropas čempionātos, arī pasaules kausa kopvērtējumā. Vēsturisks brīdis visai nācijai, pirmo reizi olimpiskās medaļas tiek pasniegtas tieši mūsu zemē."

Arī Ivo Feriāni norādīja, ka Latvija un tās bobslejisti ir godam nopelnījuši olimpiskās medaļas un pateicās daudzajiem līdzjutējiem par atbalstu gan šodien, gan daudzu gadu garumā. Tāpat īpaši tika uzteikti tie, kas sekmējuši Latvijas bobsleja attīstību, ieskaitot federācijas mūžīgo dzinēju Zintu Ekmani un izlases galveno treneri Sandi Prūsi.

Medaļu pārdale notika pēc Krievijas pilota Aleksandra Zubkova diskvalifikācijas un viņa rezultātu anulēšanas. 2017.gadā SOK anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, jo bijusi manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar "tīrām" provēm.

Sākotnēji Latvijas sportisti četriniekos bija otrie, bet divniekos - piektie, taču diskvalifikāciju saņēma arī cits krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, kura vadītā ekipāža bija ceturtā. Pēc Krievijas sportistu diskvalifikācijas par olimpiskajiem vicečempioniem kļuva amerikāņi, kuri nu jau mūžībā aizgājušā pilota Stīvena Holkomba vadībā Melbārdim četru braucienu summā zaudēja 0,30 sekundes. Tikmēr bronzu ieguva brits Džons Džeksons, kurš atpalika 0,41 sekundi. Divniekiem par čempionu kļuvis šveicietis Beāts Hefti, kurš par 0,22 sekundēm apsteidza Holkombu, bet par 0,43 sekundēm - Melbārdi.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija