Top
12 Nov
Latvija desmitniekā Eiropas kausa izcīņā
Foto autors: Viesturs Lācis

Lillehammeres trasē Norvēģijā piektdien aizvadīts sezonas otrais posms bobslejā divnieku ekipāžām. Šoreiz 23 komandu konkurencē uzvarēja vācietis Rihards Elsners. Trijniekā atkal tika šveicieši Kūnens un Foladors, Latvijas ekipāžām nedaudz neveiksmīgāks starts nekā ceturtdien - Dāvis Kaufmanis ar savu brāli Lauri devītajā vietā, Emīls Cipulis ar Arni Bebrišu desmitie.

Dalībnieki tie paši, kas iepriekšējā dienā, tik cita starta secība un dažiem arī eksperimenti ar tehniku. Latvijas komanda joprojām nav saņēmusi savus ierastos bobus, tāpat arī slidas, kas aizkavējās Ķīnā.

Latvijas izlases treneris Eiropas kausos Jānis Skrastiņš: "Šodien nebija tik labi, stūmējus nomainījām, ekipāžas savādākas un starti arī nebija tik labi. Vācietis Elsners šodien nekļūdījās un uzreiz uzvara, faktiski jautā būtu vakar, nebūtu rupjas kļūdas. Kā ir, tā ir, jo galvenais iemesls mūsu vietām tomēr ir cits, - nebraucam ar saviem īstajiem bobiem un arī slidas nav atbilstošas. Tagad pat risinām problēmu, lai brīvdienās varētu braukt ar divām četrinieku ekipāžām. Viens četrinieka bobs mums ir, tas Kaufmanim, otru šodien aizņēmāmies no norvēģiem, vecs modelis, tagad pārskatām, liekam kopā, cerēsim, ka iziesim tehnisko apskati un pielaidīs mačiem, mums svarīgi gūt ieskaites abiem jaunajiem pilotiem.”

Ceturtdien, sezonas pirmajā Eiropas kausu posmā divniekos uzvarēja čehs Adams Dobešs, Cipulis/Kleinbergs ieņēma ceturto vietu, Kaufmanis/Nemme sesto.

Sestdien un svētdien sacensības četriniekos. Dāvim Kaufmanim vēl jāgūst viena ieskaite ar lielajām kamanām, lai pēc tam startētu pasaules kausā arī četriniekos. Paredzams, ka mūsu jaunais pilots Oskaram Ķibermanim varētu pievienoties pasaules kausā otrajā sezonas posmā Īglsā mēneša nogalē, nākamnedēļ domāts patrenēties Altenbergas trasē, kur pēc tam būs pasaules kausa trešais posms.

Skeletonā Eiropas kausa posmā Lillehammerē pirmā lielākā uzvara karjerā ķīnietim Čen Jiņam, kurš izcili veica abus starta ieskrējienus un tuvāko sekotāku divu braucienu summā vācieti Sedriku Reneru apsteidza par 0.94 sekundēm. Krists Netlaus piektajā vietā, par 0.07 sekundēm atpaliekot no bronzas pozīcijas, cita ķīnieša Haifeņa Čū. Elvis Veinbergs 11.vietā, bet Valts Smilga 13.vietā, kopā startēja 24 dalībnieki.

Sieviešu konkurencē arī uzvarēja ķīniete Juksi Lī, kas tikai liecina par olimpisko spēļu rīkotāju gatavību spēlēm.

EK Rezultāti bobslejā

EK Rezultāti skeletonā

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija