Top
20 Mar
Latviešu bobslejisti gatavi sezonas noslēguma posmam Leikplesidā
Foto autors: Viesturs Lācis

Bobsleja un skeletona sezona sākās novembra vidū, Pasaules kausa izcīņu atklājot Pekinas olimpiskajā trasē Ķīnā, bet tās noslēgums šoreiz neierasti vēlu – pavasara ieskaņā. Šo piektdien un sestdien bobslejisti aizvadīs noslēdzošo, astoto posmu šīs sezonas kalendārā, un tas notiks ASV, Leikplesidas trasē.

Šoreiz uz Ziemeļameriku devušās arī abas Latvijas ekipāžas. Abi piloti, Emīls Cipulis un Jēkabs Kalenda, šajā trasē ir aizvadījuši treniņbraucienus, bet sacensībās vēl ne reizi nav piedalījušies. Arī pirms oficiālajiem treniņiem, abi Latvijas piloti veica braucienus sarežītajā Leikplesidas trasē, un kā viņu veikumu raksturoja treneris Sandis Prūsis: "Izdzīvoja!" kas norāda, ka visos braucienos finišs sasniegts veiksmīgi. "Vēl gan šodien notiks pēdējie treniņbraucieni. Šajā trasē praktiski visiem braucieni ir izdzīvošanas jautājums," precizēja Prūsis.

Treneris novērtēja, ka abi mūsu piloti trasi labi apguvuši un būs gatavi startēt sacensībās, kas pēc Latvijas laika notiks piektdienas un sestdienas vakaros. Kamēr Latvijā jūtama pavasara ienākšana, Leikplesidas trases apkārtnē nedēļas nogalē sola pat -15 grādu salu.

Piektdien 20:00 notiks bobsleja sacensības divnieku ekipāžām, bet sestdien 20:00 sacentīsies četrinieki.

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija