Top
30 Jan
Latviešiem teicami rezultāti Eiropas kausā Īglsā un kontinenta junioru čempionātā
Foto autors: Bobslejs.lv

Insbrukas trasē Austrijā aizvadīts Eiropas kausa kārtējais posms bobslejā divniekiem. Vienlaicīgi te bija arī Eiropas junioru čempionāts U-23 un U- 26 vecuma grupās. Šodien kopā startēja pat 43 ekipāžas un ļoti labi panākumi Latvijas bobslejistiem. Eiropas kausa pēdējā sezonas posmā divniekiem otrajā vietā divu braucienu summā Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi, trešajā vietā Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi un ceturtajā Dāvis Kaufmanis ar Ivo Danu Kleinbergu. Uzvarēja Krievijas pilots Rostislavs Gaitukēvičs. Vēl Emīls Cipulis ar Arni Bebrišu astotie.

Kopumā tas līdz šim jāuzskata par pašu veiksmīgāko posmu. Bērziņa ekipāžai bija sākumā otrais un pēc tam labākais starta ieskrējiens, divu braucienu summā mūsējie no uzvarētājiem atpalika par 0.14 sekundēm. Vēl vienu sekundes simtdaļu aiz Bērziņa bija Melbārža divnieks un vēl vienu simtdaļu tālāk Kaufmanis. Dāvim Kaufmanim ar Kleinbergu turklāt otrajā braucienā pat labākais laiks, kaut pirmajā bija piektais rezultāts. Piektajā vietā Īglsā šveicietis Frīdli, sestais vācietis Elsners, konkurence bija ļoti nopietna, vairākas vācu ekipāžas pat netika pirmajā desmitniekā. Tas pats Elsners jau kāpis šosezon uz goda pjedestāla pasaules kausā, bet te bija tikai sestais. " Re ko nozīmē starts, bez tā Īglsā neko nevar izdarīt, "- tā šo situāciju komentēja Eiropas kausu galvenais treneris Jānis Skrastiņš." Žēl vienīgi, ka lielajam Oskaram sezonas kopvērtējumā pietrūka burtiski dažu punktu, vienas augstākas vietas šodien, vienas sekundes simtdaļas, lai sezonas vērtējumā apsteigtu rumāni Tenteā. Melbārdim bija ļoti labs ātrums trasē, bet nu starts pagaidām vēl nav tādā līmenī. Vispār jau patīkami pārsteidza visi, visas mūsu četras ekipāžas ir labāko astoņniekā, vāciešiem augstākā ir viena sestā vieta. Visi izdarīja, ko vien varēja, man prieks arī par Emīlu Cipuli, kas sāka braukt tikai oktobrī, bet nu jau piektajā vietā Eiropas U-26 čempionātā un Eiropas kopējā ieskaitē šodien arī astotais."

Vēl šodien atsevišķi vērtēja rezultātus junioru čempionātā Eiropā. U-23 vērtējumā Eiropas čempionu godā Kaufmanis ar Kleinbergu. U- 26 Eiropas čempionātā zelts tāpat Gaitukēvičam, toties sudraba godalgas Bērziņam ar Spriņģi, trešais Elsners un piektā vieta Cipulim ar Bebrišu.

Brīvdienās vēl sacīkstes Īglsā turpināsies, te būs vēlreiz gan Eiropas kauss, gan Eiropas junioru čempionāts, taču šoreiz četrinieku ekipāžām. Latviju pārstāvēs Melbārža un Bērziņa komandas. Divnieku sezonas vērtējumā Eiropas kausa izcīņā uzvarēja rumānis Tenteā, Oskars Melbārdis atpalika par pieciem punktiem un ir otrais. Likteņa ironija, bet šodien viena vieta augstāk ( viena sekundes simtdaļa ātrāk) dotu uzvaru mūsu olimpiskajam čempionam sezonas kopvērtējumā pēc atgriešanās bobslejā. Sezonas vērtējumā Kaufmanis ir septītais, Cipulis 13.vietā, Helvijs Babris 19. un Bērziņš 27.vietā (viņš gan startēja tikai divos posmos)

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija