Top
16 Jan
Latvieši atgriežas Pasaules kausā; Melbārdis ar Mikni izcīna sesto vietu
Foto autors: Viesturs Lācis

Pēc viena posma izlaišanas, Pasaules kausā bobslejā atgriezusies Latvijas izlase. Tiesa, bez komandas līdera Oskara Ķibermaņa, bet tas neliedza Latvijas līdzjutējiem priecāties par labiem rezultātiem, jo olimpiskais čempions Oskars Melbārdis, startējot kopā ar mūsu un iespējams arī pasaulē labāko stūmēju Matīsu Mikni, dabīgajā Sanktmoricas trasē Šveicē izcīnīja augsto sesto vietu. Ralfs Bērziņš ar Arni Bebrišu, pēc neveiksmes pirmajā braucienā, ieņēma 16.vietu.

Par posma uzvarētāju kārtējo reizi kļuva vācieša Frančesko Frīdriha komanda, kas gandrīz par pussekundi apsteidza sava tautieša Johanesa Lohnera komandu un par vēl tik pat - kanādieša Džastina Kripsa divnieku.

Pirmajā braucienā Melbārdis / Miknis startēja ar septīto numuru, kas nebija tā labākā pozīcija labam rezultātam, jo no rīta trasē vēl bija -20 grādu sals, bet vēlāk, saulei iespīdot trasē, arī ledus slīdamība palielinājās, ko pierādīja vēlāk startējošie. Brauciens gan komandai padevās labs - startā desmitais rezultāts, līdz "zirga pakavam" bez ievērojamām kļūdām, bet pēc tam gan bija gan daži atsitieni pret apmali, gan nelielas sānslīdes. Finišā septītā vieta pēc pirmā brauciena. Otrajā braucienā izdevās trasi izbraukt vēl tīrāk, tieši pašā trases beigu posmā sasniedzot vienu no lielākajiem ātrumiem. Braucienā sestais rezultāts un arī divu braucienu summā izdevās pakāpties uz sesto vietu. Jāpiebilst, šodienas sacensībās Melbārdis startēja ar jaunajām "Wallner" kamanām, ar kurām brauca arī Īglsā.

Bērziņš, kurš šajā trasē ir braucis daudz retāk nekā Melbārdis, kļūdījās jau pirmā brauciena pirmajā virāžā, no kuras izejot pirmajā, garajā taisnē sekoja divi atsitieni pret apmali, kas ļoti daudz maksāja - uzņemt paātrinājumu vairs nebija iespējams, tāpēc nācās samierināties ar 20.vietu finišā. Otrajā braucienā kļūdas izlaboja, izdevās izbraukt labā trajektorijā "zirga pakavu", kā rezultātā sava pirmā brauciena rezultātu uzlaboja gandrīz par sekundi. Braucienā 13.rezultāts, kas summā ļāva pakāpties uz 16.vietu.

Pēc sacensībām intervijā LTV7 Latvijas izlases treneris atzina, ka abi mūsu piloti otro braucienu veikuši labi un cer, ka tā izdosies arī rīt četrinieku sacensībās: "Mums rīt viss būs jauns: jaunas četrinieku kamanas, jauni virknējumi un kādam vēl pirmās četrinieku sacensības."

Divnieku mačos piedalījās praktiski visi šī brīža līderi, izņemot Oskaru Ķibermani un vācieti Kristofu Haferu, kurš kopvērtējumā šobrīd ir septītais. Jau pagājušajā nedēļā Pasaules kausā atgriezās Ziemeļamerikas sportisti. Šodien pirmo reizi sezonā redzējām arī kanādieti Krisu Springu, kurš izcīnīja 11.vietu.

Latvijas izlases līderis Ķibermanis, kurš jau atlabis pēc gūtā kājas ikra savainojuma, jau svētdien lidos uz Vāciju, lai nākamajā nedēļā piedalītos Pasaules kausa posmā Kēnigszē trasē.

Svētdien 14:00 Sanktmoricā notiks četrinieku sacensības.

REZULTĀTI: PK Sanktmorica (Šveice). Bobslejs, divnieki

Foto galerija

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija