Top
15 Jul
Krieviju izslēdz no starptautiskās aprites bobslejā un skeletonā
Foto autors: Viesturs Lācis

Lozannā, Šveicē šodien Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) pieņēma, ka turpmāk Krievijas sportisti nevarēs piedalīties IBSF rīkotajās starptautiskajās sacensībās. Tas Krievijas agresorā kara dēļ Ukrainā. Lēmums būs spēkā līdz tam laikam, kamēr nebūs pieņemts Ukrainas-Krievijas miera līgums vai kādi citi atrisinājumi šajā konfliktā.

Latvijas bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols bija gandarīts par piektdien kongresā panākto, kas esot prasījis milzu darbu arī aizkulisēs. “Bija skarbi, tiešām skarbi, bet gandarījums, ka tomēr tas ir panākts. Viss jau sākās ne tikai pašā balsošanas dienā, bet jau iepriekš, kuluāru sarunās. Mēs izvirzījām prasību, ka par šo jautājumu jābūt atklātam balsojumam, lai redzētu kas ir kas. Tīri juridiski, lai bobsleja skeletona vadība varētu lielu lēmumu pieņemšanā darboties arī starpkongresu laikā, vajadzēja izmainīt statūtus, kas piešķirtu lielākas tiesības IBSF izpildkomitejai kongresa starplaikos. Tas bija pirmais balsojums, vēl pirms Krievijas izslēgšanas un vajadzēja dabūt vismaz divas trešdaļas balsu. Viegli negāja un pārsteidzoši, ka līdzās Krievijai pret izmaiņām statūtos nobalsoja arī ASV un Kanāda. Ja par kanādiešiem tas bija aptuveni skaidrs, tad amerikāņu nostāja mainījās pēdējā brīdī un kuluāru sarunās viņi sacīja pretējo. Pirms tam bija arī dažādas uzstāšanās un prezentācijas par Krievijas agresiju Ukrainā, bet publiski bez Ukrainas vēl uzstājāmies tikai mēs ar Zinti Ekmani, LBSF ģenerālsekretāru. Beigās laimīgi statūtu izmaiņas pieņēmām un arī par Krievijas izslēgšanu no starptautiskās bobsleja un skeletona aprites (šajā jomā par bija arī amerikāņi un kanādieši, pret tikai paši krievi). Mani pozitīvi pārsteidza Vācijas atbalsts, viņu prezidents ir bijušais austrumvācietis un viņš labi pārzināja patieso situāciju un vēsturi. Liels gandarījums, ka nu tas ir pieņemts, kaut arī mums jārēķinās, ka Krievija var apstrīdēt šādu lēmumu, jo IBSF darbojas Šveices jurisdikcijā un viss ir jāizskata pēc būtības, ja ir kāda apelācija”

Vēl Ivo Ferriāni (Itālija) pārvēlēts Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidenta amatā. Ferriāni, kurš bija vienīgais kandidāts uz šo amatu, saņēmis biedru vienbalsīgu atbalstu aizklātā balsošanā, tādējādi organizāciju vadīs turpmākos četrus gadus.

Pašlaik 62 gadus vecais Ferriāni par IBSF (tolaik - FIBT) prezidentu kļuva 2010.gadā, amatā nomainot kanādieti Robertu Storiju, kurš bobsleja un skeletona federāciju vadīja kopš 1994.gada. Ferriāni šo amatu līdz ar to pildīs jau ceturto termiņu pēc kārtas.

Jurists Mārtiņš Dambergs arī nākamos četrus gadus būs Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) viceprezidents juridiskajos jautājumos.

Dambergs šos pienākumus pildīja arī iepriekšējos četrus gadus un bija vienīgais kandidāts uz šo amatu. Dambergs iepriekš palīdzēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai juridiskajos jautājumos un sadarbībā ar IBSF.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija