Top
23 Feb
Ķibermanis un Miknis izcīna medaļu Pasaules čempionātā!
Foto autors: Viesturs Lācis

Ar ļoti labu rezultātu 2020.gada Pasaules čempionātu (PČ) bobslejā divnieku ekipāžām noslēgusi šī brīža labākā Latvijas ekipāža - Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis - izcīnot 3.vietu. Latvijas duetam šī ir pirmā godalga PČ divnieku sacensībās.

Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi, pēc vienas sezonas izlaišanas, šosezonu startēja Eiropas kausā, bet gada svarīgākajās sacensībās - PČ - izcīnīja 12.vietu. Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi ieņēma 17.vietu.

Pirmais brauciens

Latvija šogad PČ startē ar trīs komandām. Pirms sacensībām aktuāls bija jautājums - kura ir Latvijas otrā ekipāža - Bērziņa vai Melbārža. Pēc pirmā brauciena labāku rezultātu uzrādīja jaunākais no mūsu pilotiem - Ralfs Bērziņš, kurš kopā ar Dāvi Spriņģi ierindojās 15.vietā, veicot diezgan kļūdainu braucienu, ar ļoti daudz atsitieniem pret apmalēm visas trases garumā. Tikmēr Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi, startā uzrādot 15.rezultātu, finišu sasniedza 17.vietā.

Pārliecinošs līderis pēc pirmā brauciena bija Frīdrihs, kurš par 0,49 sekundēm apsteidza Ķibermani, savukārt dažu simtdaļu attālumā aiz latviešiem sekoja uzreiz trīs Vācijas ekipāžas ar pilotiem Rihardu Elsneru, Niko Valteru un Johanesu Lohneru. Sestajā dalītajā vietā bija olimpiskais čempions Džastins Kripss un jaunais, talantīgais rumānis Mihai Tentea.

Kā pēc pirmā brauciena atzina Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis, šobrīd Ķibermanim no vāciešiem ir ļoti liels spiediens: "Frīdrihs un Valters šodien brauc ar pilnīgi citām slidām, tās pirms sacensībām uzlika un zināja, ka būs liels ātrums. Pārējie šobrīd var cīnīties tikai par otro vietu. Ķibermanim labs brauciens, bet arī viņam bija kļūdas. Visvairāk no mūsējiem kļūdījās Bērziņš, kurš jau trases augšdaļā, sākot no trešās virāžas, atsitās visur, kur vien bija iespējams - tā šo trasi nebrauc. Par Melbārdi runājot, šis čempionāts viņam ir vairāk kā garšas atgūšana pirms nākamās un aiznākamās sezonas, bet es, protams, ceru, ka izdosies pakāpties augstāk," tā pēc pirmā brauciena teica Prūsis.

Otrais brauciens

Arī otrajā braucienā pārliecinoši labākais bija Frīdrihs, kurš pārējiem neatstāja nekādas cerības, tikai palielinot pārsvaru pār sekotājiem gandrīz līdz sekundei. Otrais brauciens vairs tik veiksmīgs nebija Ķibermaņa duetam, kuri braucienā uzrādīja 6.rezultātu, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz 5.vietu, bet laika izteiksmē - tuvākie konkurenti ir tikai dažu simtdaļu attālumā, tāpēc otrās dienas sacensībās vēl ir lieliskas iespējas pacīnīties par medaļām.

Pēc diviem braucieniem pirmās četras vietas vāciešiem - Frīdrihs pirmais, pēc tam Valters, Lohners un Elsners. Sešinieku noslēdz rumāņa Tentea ekipāža.

Otrajā braucienā augsto 9.rezultātu uzrādīja Melbārža ekipāža, kura no 17.vietas pirmajā braucienā spēja pakāpties uz 14.vietu divu braucienu summā. Desmitnieks ir tikai sekundes desmitdaļas attālumā.

Bērziņam otrais mēģinājums padevās bez tik lielām kļūdām kā pirmajā braucienā, bet rezultātu uzlabot neizdevās - pēc pirmās dienas 16.vieta.

Trešais brauciens

Arī trešo braucienu visātrāk veica Frīdrihs, taču otrais labākais laiks mūsējiem - Ķibermanis ar Mikni par simtdaļu braucienā apsteidza gan Valteru, gan Lohneru, un trīs braucienu summā pietuvojās pjedestālam, turklāt apsteidza Elsneru, kurš nu ir 5.vietā.

Kāpumu par vienu vietu uz augšu piedzīvoja Melbārža komanda, uzrādot gan braucienā, gan trīs braucienu summā 13.vietu. Tikmēr Bērziņš ar Spriņģi gan nenosargāja savu pozīciju un atkāpās uz 17.vietu.

Ceturtais brauciens

Pēdējā brauciena laikā strauji pasliktinājās ledus kvalitāte, ko visai veiksmīgi izmantoja Melbārža komanda, uzrādot braucienā 4.labāko laiku, kas ļāva četru braucienu summā pakāpties uz 12.vietu. Tagad treneriem jāizlemj, kuram pilotam nākamnedēļ jāstartē četrinieku sacensībās - skaidrs, ka viens ir Ķibermanis, bet kurš būs otrais pilots - Melbārdis vai Bērziņš, kurš tikko divnieku sacensībās ierindojās 17.vietā.

Vācija savās mājās ir praktiski neapturama - tā tas ir visās sacensībās bobslejā, arī šoreiz. Tomēr Ķibermanim ar Mikni izdevās pabojāt vāciešu dominanci un iespraukties pa vidu, izcīnot trešo vietu. Ceturto braucienu ne pārāk veiksmīgi veica Valters, kurš no 2.vietas atkāpās 4.pozīciju - viņam braucienā tikai 19.rezultāts, bet to var norakstīt uz ledus kvalitāti ceturtā brauciena beigās.

Līdz ar to par čempionu kļuva Fridrihs, sudraba godalga Lohneram, bet bronza - Ķibermanim ar Mikni.

REZULTĀTI. PČ Altenberga, divnieki

PČ godalgas

Līdz šim no Latvijas sportistiem PČ divnieku sacensībās medaļas ir izcīnījuši Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu, kuri izcīnīja sudraba godalgas 2015.gadā, savukārt bronzu 1985.gadā izcīnīja Zintis Ekmanis ar Nikolaju Žirovu un 1989.gadā Jānis Ķipurs ar Aldi Intleru.

Četrinieku sacensībās Latvijai ir viens čempionu tituls - to 2016.gadā izcīnīja Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Pērn sudrabu izcīnīja Oskars Ķibermanis, Matīss Miknis, Arvis Vilkaste un Jānis Strega, savukārt bronzas godalgu 2009.gadā saņēma Jānis Miņins, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis, Intars Dambis un 2015.gadā Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija