Top
14 Feb
Ķibermanis tuvu trijniekam pēc pirmās dienas
Foto autors: Viesturs Lācis

Iedzīšana turpinās svētdien Altenbergā - pēdējie divi braucieni bobslejā četrinieku ekipāžām pasaules čempionātā. Pēc pirmās dienas Oskara Ķibermaņa ekipāža pakāpusies uz ceturto vietu, jau sestajā pozīcijā Oskars Melbārdis. Ķibermaņa komanda sacīkstes sāka priekšpēdējā, ar 23.starta numuru un kāpums ir tiešām atzīstams. Pēc pirmā brauciena sestdien Ķibermaņa kvartets bija sestais, vēlāk jau uzrādīja otru labāko laiku un pakāpās uz ceturto pozīciju. Līdz bronzai, Johanesam Lohneram pirms pēdējiem diviem braucieniem 0.11 sekundes, Benjamins Maijers gan ir tālāk un visiem priekšā atkal Frančesko Frīdrihs.

Ķibermanis kopā ar Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu pirmajā dienā summā uzrādīja otru labāko starta ieskrējiena laiku, zaudējot šajā elementā tikai Frīdriha komandai. Pirmais sacīkšu brauciens bija vēl ne tik izcils, devītā virāža un vēl citas nianses, otrais jau daudz labāks, mazas neprecizitātes tikai beigās un kāpums pelnīts.

Uz augšu pacēlās arī Oskars Melbārdis kopā ar Edgaru Nemmi, Lauri Kaufmani un Intaru Dambi. Viņi no Ķibermaņa atpaliek par 0.36 sekundēm un ir gatavi nosargāt vietu sešiniekā un arī pakāpties augstāk, ja nodrebēs kāds no konkurentiem.

Reāli svētdien paredzama cīņa par bronzu starp Lohnera, Ķibermaņa un Kripsa ekipāžām, kas gan neizslēdz iespēju vēl kādam tajā iesaistīties, tāpat no kļūdām nav pasargāti arī abi līderi, īpaši Maijers, jo austrietim nebija labs otras brauciens, kurā viņš Frīdriham zaudēja 0.30 sekundes (summā pēc pirmās dienas ir 0.38). Ķibermanis pārspēja Maijeru otrajā braucienā par 0.15 sekundēm, kaut pēc braukšanas vajadzēja vēl vairāk, Maijeram bija daudz drifta un atsitienu trasē, tomēr viņa kamanas lieliski slīdēja un otro vietu viņš nosargāja arī ar ceturto labāko laiku braucienā. Frīdrihs atkal laikam gan ir ārpus konkurences (kļūda gan pirmā brauciena startā, stūmējiem salecot bobā), pārējo cīņā visu izšķirs nianses. Beigu ātrumā gan Maijers, Lohners, Kripss, tāpat Hāfers un arī Melbārdis bija labāki par Ķibermani, mūsu tagadējais līderis trasē vērā ņemamas kļūdas nevar atļauties. Ķibermaņa kvarteta trumpis starta ieskrējiens, Melbārdim kopumā trases lejasdaļā slīd ātrāk par mazo Oskaru. Tiesa, kas pazaudēts startā, to atgūt arī nav viegli.

Trešajā braucienā visi startēs pēc uzrādītās vietas, sākot ar līderi un beidzot ar 23 ekipāžu un bieži vien tieši trešais brauciens šādos līdzīgos mačos ir izšķirošais. Ķibermanim līdz ar to ceturtais starta numurs, Melbārdim - sestais, visi līderi daudzmaz kopā, ledus atšķirība nebūtiska un visu izšķirs braukšana trasē un arī starta ieskrējienam ir sava nozīme.

Svētdien Altenbergā varētu būt krietni siltāks laiks nekā iepriekšējā dienā. Savulaik, 2016.gada pasaules čempionātā Melbārža četriniekam izdevās no 19.starta pozīcijas pirmajā braucienā aizcīnīties līdz zeltam beigās, tiesa, tas mazāk sarežģītajā Īglsas trasē, kas visai neitrāla toreizējiem līderiem un arī rezultāti līderu starpā bija blīvāki. Toreiz Melbārdis/Dreiškens/Vilkaste/Strenga pirmajā dienā uzrādīja devīto un trešo laiku braucienos, otrajā dienā divreiz pirmie un beigās Frīdrihs apsteigts par 0.04 sekundēm. Ķibermaņa ekipāža vēsturiskajā 2016.gada čempionātā bija desmitā, bet arī citādā sastāvā, no šiem stūmējiem komandā bija tikai Matīss Miknis.

Tiešraides LTV 7, trešais sacensību brauciens pulksten 16.00, ceturtais pulksten 17.30.

Foto galerija

Monobobā sievietēm par pirmo vēsturisko pasaules čempioni kļuva amerikāniete Kailija Hampfrīsa. Viņai līdz ar to otra zelta godalga šajā čempionātā. Otrajā vietā Štefānija Šnaidere, trešā Laura Nolte (abas Vācija)

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija