Top
20 Nov
Ķibermanis / Miknis pirmajā posmā ierindojas 12.vietā
Foto autors: Viesturs Lācis

Austrijā, Īglsas trasē notiekošajā Pasaules kausa izcīņas 1.posmā bobslejā divniekiem Latvijas duets Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis ierindojās 12.vietā.

Ķibermanim paveicās ar izlozi - pirmo braucienu varēja sākt kā pirmais stiprāko grupā ar 4.starta numuru. Lai arī starta ieskrējiens bija gana labs - 5,13 sekundes, kas bija ceturtais labākais rezultāts - trasē Latvijas komanda ievērojami zaudēja ātrumu, pieļaujot kļūdas. Vēl pirms astotās virāžas izdevās neveiksmīga pāreja, ko bobslejistu žargonā sauc par "āmuru", kur ievērojami samazinājās izredzes uz labu rezultātu. Pirmā brauciena noslēgumā vienīgajam Latvijas duetam 9.rezultāts.

Otrajā braucienā Ķibermanis izlaboja kļūdas, sāka ar vēl labāku starta ieskrējienu - 5,11 sekundes, bet zaudēja izejas ātrumu, kādēļ atkal neizdevās iegūt vēlamo paātrinājumu trasē. Lai arī brauciens bija bez lielām kļūdām, nācās atkāpties uz 12.vietu summā.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis intervijā LTV7 atzina, ka kļūdas pirmajā braucienā bija daudz - gan "āmurs" astotajā virāžā, gan kļūdas izejot no otrās, piektās un sestās virāžas. "Tādas kļūdas mēs nevaram atļauties," komentējot pirmā brauciena rezultātu teica Prūsis. Par otrā brauciena rezultātu treneris neslēpa, ka joprojām notiek ievērojami eksperimenti ar tehniku: "Bet teikšu godīgi, tik sliktu rezultātu es arī nebiju gaidījis," teica Prūsis.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pēdējo gadu favorīts numur viens - Frančesko Frīdrihs no Vācijas, kurš uzvaru izcīnīja ar ievērojamu atrāvienu, gandrīz par pussekundi apsteidzot savu tautieti Johanesu Lohneru, kurš izcīnīja sudraba godalgu. Lieliski sezonu iesākuši briti - Breds Holss izcīnīja bronzas godalgu, par simtdaļu apsteidzot olimpisko čempionu Džastinu Kripsu no Kanādas. Piektais šoreiz amerikānis Kodijs Beskjū, kurš pēc pirmā brauciena bija pat otrais, bet otrajā braucienā joprojām spēja noturēties starp vadošajām ekipāžām.

Jau ierasts, olimpiskajā sezonā sacensībās piedalās ievērojami liels dalībnieku skaits. Divnieku sacensībās startēja 27 ekipāžas. Pēc vienas sezonas pārtraukuma sacensībās piedalījās arī Ķīnas komandas, kas gan palika priekšpēdējās, apsteidzot tikai Japānas ekipāžu.

Svētdien Īglsā notiks bobsleja sacensības četrinieku ekipāžām, kur Latviju pārstāvēs Ķibermaņa kvartets. Sākums 14:30, tiešraide LTV7.

REZULTĀTI. PK1 Īglsa. Bobslejs > Divnieki

FOTO GALERIJA

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija