Top
20 Dec
Ķibermanis / Miknis otrais Īglsā jau otro dienu pēc kārtas
Foto autors: Viesturs Lācis

Austrijā, Īglsas trasē svētdien šīs sezonas astotais posms bobslejā vīriešu divniekiem. Šoreiz piedalījās 19 ekipāžas, austrietis Benjamins Maijers saslimis ar vēdera vīrusu, ir dažas izmaiņas stūmēju sastāvos. Jau pēc pirmā brauciena atkal līderu godā vācieši - Frančesko Frīdriha ekipāža. Otrajā vietā Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni, kas no līderiem atpaliek par 0.36 sekundēm, trešajā vietā Lohnera ekipāža (plus 0.44). Oskars Melbārdis ar Edgaru Nemmi sestie ( plus 0.55) , Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi 10.pozīcijā ( plus 0.78).

Beigās Ķibermanis otro pozīciju nosargāja un jau ceturto reizi pēc kārtas kāpa uz goda pjedestāla, šonedēļ divas dienas pēc kārtas otrā vieta. Oskars Melbārdis sestais, Ralfs Bērziņš desmitais.

Latvijai astotajā posmā Ķibermanis atkal startēja kopā ar Mikni, Bērziņš šoreiz ar Spriņģi un Melbārdis ar Nemmi, šoreiz izmēģinot jauno Walner bobu. Bobs parādīja labas tendences, jo Melbārdim pat nebija ideāls brauciens, kļūdiņa pēc devītās virāžas un arī starts vēl nav pasaules elites līmenī. Ķibermaņa ekipāžai otrs labākais starts un tāds rezultāts arī finišā, bija labs brauciens un arī ne sliktākas tendences trasē , salīdzinot ar Lohneru. Frīdrihs gan ārpus konkurences, viņa mērķis esot labot trases starta rekordu, kas jau gandrīz desmit gadus te pieder Melbārdim/Dreiškenam. Pirmajā braucienā gan tas neizdevās, 0.03 sekundes par lēnu. Bērziņam nekādu acīmredzamu kļūdu nebija, bet tendences trasē neiepriecināja galveno treneri Sandi Prūsi. Kopumā Prūsis bija apmierināts ar pirmā brauciena rezultātiem, šoreiz vairāk lauzot galvu, kāpēc Bērziņa divnieks ir tik zemu( starta ieskrējiens arī gana labs). Vēl Cīņa par otro trešo vietu priekšā : “ Frīdrihs gan laikam tā kā norvēģi biatlonā var pēdējā virāžā paņemt karogu rokās un arī tad nezaudēs, “ – ironizēja Prūsis. Pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla gan vēl var arī Gaitukēvičs un Hanighofers, iespējams arī brits Hals.

Otrajā braucienā Bērziņš uz augšu netika, tāpat savu pozīciju nosargāja Melbārdis, kaut bobs tiešām slīdēja labi un arī pats brauciens labāks par pirmo. Patiesībā vienīgā vērā ņemamā izmaiņa bija tā, ka Hanighofers panāca savu komandas biedru Lohneru un beigās abiem pilotiem identisks laiks un dalīta trešā vieta. Haninghoferam pirms divām nedēļām divas pārliecinošas uzvaras Eiropas kausa posmā Vinterbergā, bet tagad arī pirmais pjedestāls pasaules kausā.

Frančesko Frīdrihs atkal uzvarēja pārliecinoši, atkārtojot sava tautieša Andrē Langes panākumu skaitu bobslejā. Vācieši uzbruka starta rekordam, bet uzlabot to nespēja, kaut otrajā braucienā starta ieskrējiena atkārtojums ar Melbārža/Dreiškena veikumu pirms deviņiem gadiem – 4.96.

Ķibermanis arī otro braucienu veica godam un izcīnīja otro vietu, par 0.12 sekundēm priekšā Hanighogeram un Lohneram. Izlases galvenais treneris Sandis Prūsis atzina, ka kopumā Īglsā nav slikti, pat negrib salīdzināt ar Siguldu, kur rezultāti bija sliktāki. Nu sportisti dodas mājup, lai pēc Jaunā gada aizvadītu īstu triecienciklu, pirmās sacensības būs Vinterbergā, kur vienlaikus arī Eiropas čempionāts un pirmoreiz sezonā jābrauc ar četriniekiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem stabili pirmais divnieku pilotu vērtējumā ir Frīdrihs. Otrais ir Lohners, taču viņam jau pietuvojies Ķibermanis, kas trešajā pozīcijā.

Sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija