Top
01 Feb
Ķibermanis / Miknis izcīna trešo vietu Sanktmoricā!
Foto autors: Viesturs Lācis

Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīna trešo vietu Pasaules kausa izcīņas posmā Sanktmoricas trasē Šveicē! Šoreiz dubultuzvara vāciešiem - zelts Johanesa Lohnera ekipāžai, otrā vieta - Frančesko Frīdriha komandai.

Jau pēc pirmā brauciena Ķibermanis un Miknis bija atzīmējušies ar jaunu starta rekordu - 5,05 sekundes - kas sekmēja arī rezultātu trasē, jo izdevās labi tikt galā ar trases augšdaļas virāžām, kā arī "zirga pakavs" padevās labi, ar ko izdevās iegūt paātrinājumu, lai sasniegtu vienu no lielākajiem ātrumiem trases lejasdaļā.

Otrajā braucienā mūsu pilots bija vēl precīzāks - pavisam nelielas kļūdas bija pirms "pakava" virāžas, bet kopumā - brauciens izdevās, trešā vieta gan braucienā, gan divu braucienu summā.

Šoreiz Lohners izcīnīja uzvaru, kurš pirmajā braucienā startēja kā viens no pēdējiem, kad trase jau bija kļuvusi ātrāka, un pirmajā braucienā ieguva lielu pārsvaru pār sekotājiem. Otrajā braucienā Lohneram tikai ceturtais rezultāts, bet ar to pietika, lai joprojām pārliecinoši triumfētu divu braucienu summā, neskatoties uz to, ka Frīdriha komanda bija uzstādījusi jaunu starta rekordu un arī finišā bija labākais rezultāts braucienā.

Divniekos sezonas labāko sniegumu nodemonstrēja Aleksejs Stuļņevs no Krievijas, kurš izcīnīja ceturto vietu, tāpat izcēlās Ivo de Bruins, kurš sezonā pirmo reizi iebrauca desmitniekā un izcīnīja septīto vietu.

Ja pagājušajā posmā čeha Dominika Dvoržāka komanda brauca ar jaunajām Štamfera būvētajām divnieku kamanām, tad šoreiz ar šīm kamanām startēja brita Breda Hola komanda, savukārt čehi - ar britu kamanām. Hols veica lielisku otro braucienu no 14.vietas pakāpās uz astoto divu braucienu summā, savukārt Dvoržāks netika augstāk par 15.vietu.

Pēc šī posma kopvērtējumā Ķibermanis atkal ir atgriezies pirmajā trijniekā, ieņemot trešo vietu.

Pasaules kausa izcīņā bobslejā šonedēļ Latviju pārstāv tikai Ķibermaņa ekipāža, jo Ralfs Bērziņš startēja Eiropas kausā un Eiropas junioru čempionātā, kur abās disciplīnās kļuva par kontinenta vicečempionu.

Svētdien Sanktmoricā notiks četrinieku sacensības, kas starp citu būs pēdējās šajā Pasaules kausā pirms gaidāmā Pasaules čempionāta. Savukārt divniekos notiks vēl divas sacensības - 15. un 16.februārī Siguldā.

Rezultāti: PK6 Sanktmorica, Šveice. Bobslejs, divnieki

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija