Top
13 Feb
Ķibermanis jau ceturtais, Melbārdis sestais pēc pirmās dienas, vadībā Frīdrihs
Foto autors: Viesturs Lācis

Sestdien Altenbergā pirmie divi braucieni četrinieku ekipāžām pasaules čempionātā bobslejā. Pirmie divi braucieni jau aizvadīti un pēc tiem līderis ir vācu pilots Frančesko Frīdrihs. Labāko trijniekā arī Benjamins Maijers un Johannes Lohners. Oskars Ķibermanis/Dāvis Spriņģis/Matīss Miknis/ Krists Lindenblats jau pakāpušies uz ceturto pozīciju, no Lohnera atpaliekot tikai par 0.11 sekundēm. Līdz līderiem gan 0.82. Oskars Melbārdis/Edgars Nemme/Lauris Kaufmanis/Intars Dambis pakāpušies uz sesto vietu , līderiem zaudējot 1.18 sekundes, līdz Ķibermanim 0.36

Pasaules kausa kopvērtējumā augstāk no Latvijas pilotiem šosezon Melbārdis, kas startējis trijos posmos no četriem. Viņam astotā pozīcija, spēcīgāko starta grupa, Kamēr Ķibermanis bija tikai 23.vietā. Tiesa, Kibermanis startēja tikai pēdējā posmā un savainojuma dēļ izlaida pirmos trīs posmus. Visas uzvaras sezonā vācietim Frančesko Frīdriham, otrajā vietā kopvērtējumā austrietis Benjamins Maijers (trīs otrās vietas un viena trešā), trešais kanādietis Džastins Kripss, vācietis Johannes Lohners ceturtais (tikai vienreiz trijniekā). Tā visa gan statistika līdz šim, pasaules čempionāts ir atsevišķas sacīkstes, turklāt ar četriem braucieniem. Pasaules čempionātā ar papildus ekipāžu varēja startēt šveicieši, jo viņiem junioru čempionu tituls, ko Santmoricā ieguva Mihaels Fogts. Līdz ar to Šveices komandā bez Fogta un Simona Frīdli vēl startē Sedrika Foladora ekipāža, vāciešiem arī trīs komandas, bez Frīdriha un Lohnera arī Kristofers Hāfers. Spēcīgi arī Kanādas piloti – Kripss un Kristofers Springs, jau pieminētie austrieši, tāpat jāņem vērā Krievijas bobsleja federācijas ekipāžas, arī briti, čehi un francūži. Kopā startēja 24 četrinieki, Emīls Cipulis ar lielajām kamanām Altenbergā nebrauc.

Pirmajā braucienā pirmajās trijās starta vietās ielozēja Frīdli, Dīnu un Suku (Dīns kārtējo reizi izlozē tika pie parocīga starta numura). Pēc jaunā nolikuma Ķibermani kā pasaules klases pilotu nemaz nevarēja ielozēt sākumā, šāds lēmums Phjončhanas olimpisko spēļu iespaidā, kad korejietis Vons tika ielozēts pašā sākumā un tika pie medaļām, kaut citādi tas būtu grūti paveicams. Tiem pilotiem, kas iepriekšējās sezonās bijuši stabili labāko desmitniekā, vairs nav iespēju tikt ielozētiem sākumā, citādi to dažkārt varētu izmantot ļaunprātīgi pirms lielākajām sacīkstēm, pasaules čempionāta un olimpiskajām spēlēm. Spēcīgāko grupa kopā, Frīdriham ceturtais numurs, Melbārdim 11, Ķibermanis pēc pašreizējā reitinga 23.starta numurs, priekšpēdējais, tikai pirms šveicieša Foladora. Vācietis Frīdrihs pirmais pēc pirmā brauciena , bet austrietis Maijers atpalika tikai par 0.08 sekundēm, trešais Lohners , 0.44 aiz Frīdriha.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis :” Varēja jau Ķibermanis arī labāk, nesanāk tā devītā virāža. Visu parādīs otrais brauciens. Lielajam Oskaram bija pat labāk, vienīgi noslīdēja pēc pirmās virāžas, arī starts vēl nav tādā līmenī. ”

Otrajā braucienā kļūdaināks brauciens Maijeram, Frīdrihs savu pārvaru palielināja. Toties teicams sniegums Ķibermanim, otrais labākais laiks, arī otrais startā un mūsu ekipāža jau pakāpās uz ceturto vietu, ar labām cerībām uz medaļām. Labāks brauciens arī Melbārdim, sestais laiks un summā arī sestā vieta pēc pirmās dienas, kritiens bija šveicietim Frīdli, tieši pirms Melbārža starta.

Treneris Sandis Prūsis :” Labi, šoreiz jau abi nobrauca labāk, Ķibermanim beidzot sanāca devītā virāža, arī pirms tam. Jā , vēl rezerve ir beigās, ap 14.virāžu, bet tendence arī nebija slikta. Lielajam Oskaram arī sanāca labāk un kopumā nav slikti, cerības pirms rītdienas.”

Svētdien vēl turpinājums, pēdējie divi braucieni četriniekiem, tiešraides LTV 7 no 16.30.

Protokols pēc pirmās dienas

Sestdien no rīta par pasaules čempioniem jauktajā komandu stafetē skeletonā kļuva vācieši Hermane un Grothers, kas iepriekš uzvarēja arī individuālajās sacīkstēs. Sudrabs Vācijas otrajai komandai (Lolinga/Gasners), bronza Krievijas bobsleja federācijai ( Ņikitina un Tretjakovs). Otro un trešo vietu summā šķīra 0.01 sekunde, Latvija jauktajā stafetē nepiedalījās. Sieviešu monoboba sacīkstēs aizvadīti pirmie divi braucieni un pēc tiem pirmajā trijniekā pagaidām Štefānija Šnaidere, Kailija Hampfrīsa un Laura Nolte.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija