Top
14 Feb
Ķibermanis  ceturtais, 0.16 sekundes aiz Lohnera, Frīdrihs atkal  pārraksta vēsturi
Foto autors: Viesturs Lācis

Svētdien Altenbergā aizvadīti pēdējie divi braucieni bobslejā četrinieku ekipāžām pasaules čempionātā. Pēc pirmās dienas Oskara Ķibermaņa ekipāža bija pakāpusies uz ceturto vietu, jau sestajā pozīcijā Oskars Melbārdis. Ķibermaņa komanda sacīkstes sāka priekšpēdējā, ar 23. starta numuru un kāpums bija tiešām atzīstams.

Svētdien pēc diviem pēdējiem braucieniem gan labāko pieciniekā vietu izkārtojumā nekas nemainījās, Ķibermanis no bronzas pozīcijas atpalika par 0.16 sekundēm, toties viņš attālinājās no Kripsa. Melbārdis svētdien nebija tik sekmīgs un summā viņam astotā vieta. Par čempionu atkal kļuva Frīdrihs, otrais austrietis Maijers, trešais vācietis Lohners. Frīdriham 11 pasaules čempiona tituls, neskaitot komandu mačus. Divniekos septiņas zelta godalgas, četriniekos četras. Ķibermanis Altenbergā karaliskajā klasē ceturtais jau otro gadu pēc kārtas.

Trešajā braucienā visi startēja pēc uzrādītās vietas, sākot ar līderi un beidzot ar 23 ekipāžu un bieži vien tieši trešais brauciens šādos līdzīgos mačos ir izšķirošais. Ķibermanim līdz ar to ceturtais starta numurs, Melbārdim - sestais, visi līderi daudzmaz kopā, ledus atšķirība nebūtiska un visu izšķirs braukšana trasē un arī starta ieskrējienam ir sava nozīme. Svētdien Altenbergā krietni siltāks laiks nekā iepriekšējā dienā, bet tendences tās pašas. Ķibermanim pats brauciens īsti ideāls nebija, tas pats gan jāsaka arī par Lohneru un Kripsu, labāk nobrauca Frīdrihs un Meijers. Sandis Prūsis telefonintervijā teica, ka Ķibermanim devītā virāža bija labāk nekā vakar pirmajā braucienā, bet nepatika pirmais vilnis aplī un pēc tam 11./12.virāža , sekas tam redzamas vēlāk. Starts jau it kā labs pēc laika, bet izejas ātrumam jābūt lielākam, bez normālas starta estakādes to grūti uztrenēt. Prūsis vēl uzsvēra , ka ar tikai padsmit braucieniem četriniekos sezonā grūti sagatavoties pasaules čempionātam. Lai apdzītu Lohneru, jānotiek mazam brūnumam, pašam jānobrauc ideāli un vēl jāsagaida kļūdas no sāncenša. Drošā pirmajā pozīcijā pašreiz Frīdrihs, kas apsteidz Maijeru par 0.62 sekundēm. Austrietim gan arī solīds pārsvars pār Lohneru, 0.55 sekundes. Pašā pēdējā braucienā nekas diži nemainījās, Ķibermanim braucienā trešais laiks, izdevās tikt nedaudz tuvāk Ķibermanim , bet nu 0.16 sekundes līdz bronzas godalgām pietrūka. Melbārdim bija visas iespējas būt sestajam, bet neizdevās pēdējais brauciens, beigu daļa.

Izlases treneris Sandis Prūsis :” iegūt bronzu ar deviņiem braucieniem sezonā četriniekos, tā laikam būtu fantastika. Ceturtā vieta ir atbilstoša, bija arī starta numurs par zemu un tieši pirmais arī sliktākais brauciens mačos. Par Melbārdi jāsaka tā- ja pirms mačiem teiktu, ka būs astotais, būtu priecīgs, bet realitātē bija tā, ka sesto ietu vajadzēja ņemt, beigu brauciens neizdevās. Kopumā sezona nav bijusi slikta šajos grūtajos apstākļos, ar četriniekiem jau vispār sākām braukt sezonas beigās, ieplānotā treniņnometne Lillehammerē arī izpalika rudenī.”

Sacensību protokols

Svētdien pirmajās monoboba sacīkstēs pasaules čempionātu vēsturē uzvarēja amerikāniete Kailija Hampfrīsa. Viņai jau otrā zelta medaļa šajā čempionātā. Otrajā un trešajā vietā vācietes Štefānija Šnaidere un Laura Nolte.

Visā čempionātā pie medaļām tikuši tikai četru valstu pārstāvji. Vācijai piecas zelta godalgas, piecas sudraba un piecas bronzas. ASV divas sudraba medaļas, Krievijas bobsleja federācijas pārstāvjiem viena sudraba un divas bronzas medaļas, viens sudrabs Austrijai.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija