Top
16 Feb
Ķibermanis ar Mikni iegūst Eiropas čempionāta zeltu, Melbārža duets uzreiz aiz pjedestāla
Foto autors: Viesturs Lācis

Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni svētdien Siguldā izcīnīja Eiropas čempionu titulu bobslejā divniekiem un arī uzvarēja sezonas pēdējā posmā pasaules kausā. Pasaules kausa kopvērtējumā Ķibermanis otrais. Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi Eiropas čempionātā ceturtie, 0.05 sekundes aiz goda pjedestāla, pasaules kausa posmā piektie.

Sezonas pēdējā pasaules kausa posmā bobslejā divniekos startēja 19 ekipāžas, nelielas izmaiņas dalībieku vidū. Pēdējā posmā vairs nestartēja pasaules kausa ieguvējs vācietis Frančesko Frīdrihs, toties pasaules kausa apritē tieši sava dzimšanas dienā atgriezās mūsu olimpiskais čempions Oskars Melbārdis. Svētdien Siguldā vairs nebrauca Ralfs Bērziņš, kuram bija sestā vieta sestdien, toties atkal startēja sestdienas uzvarētāji Oskars Ķibermanis kopā ar Matīsu Mikni. Mūsu līderiem septītais starta numurs pēc izlozes, diezgan līdzīgi kā sestdien, kad bija sestais numurs.

Jau pirmajā braucienā Ķibermanim ar Mikni labākais starta laiks un arī labākais finišā. Par 0.13 sekundēm atpalika šveicietis Frīdli, trešais vācietis Hāfers , plus 0.17. Turpat arī austrietis Maijers, tālāk kanādietis Kripss, sestais Melbārdis ar Dambi. Mūsu otra ekipāža atpalika no līderim par 0.35 sekundēm, startā septītais labākais laiks. Diezgan rupjas kļūdas vienam no favorītiem Eiropas čempionātā krievu pilotam Gaitukēvičam, kas ārpus pirmā desmitnieka. Vakar viņš bija ceturtais un eiropiešu vērtējumā pat trešais. Otrajā braucienā atkal ātrākā Ķibermaņa ekipāža un godam iegūts Eiropas čempionu tituls. Otrais šveicietis Frīdli, kas atpalika par 0.36 sekundēm, trešais vācietis Hāfers un Melbārdim ar Dambi ceturtā vieta. “ Medaļa savās mājās, tas ir kas īpašs,” - pēc uzvaras sacīja Kibermanis. Viņš gan norādīja, ka šodien nestartēja galvenais konkurents un Vācijā pasaules čempionātā vācieši būs ļoti spēcīgi.”Mums būs jāparāda labākie braucieni un vēl jācer uz vāciešu kļūdām, viņiem tehnika slīdz ļoti labi, kas vēlreiz pierādījās Siguldā.”

Pasaules kausa kopvērtējumā Ķibermanis par 12 punktiem apsteidza Džastinu Kripsu, kas bija otrajā vietā līdz šim. Pasaules kausu jau bija ieguvis Frīdrihs.

Jau šovakar mūsu puiši dodas uz pasaules čempionātu Altenbergā, kur divnieku mači nākamās nedēļas nogalē, tiešraides būs LTV7.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija