Top
15 Feb
ĶIbermanis  ar Mikni arī uzvar Siguldā
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules kausa priekšpēdējā posmā bobslejā divniekiem triumfēja Ķibermanis ar Mikni, Bērziņš ar Spriņģi sestajā vietā.

Jau pēc pirmā brauciena ļoti sīva cīņa. Frančesko Frīdriha ekipāža par 0.01 sekundi apsteidza mūsējos, Oskaru Ķibermani un Matīsu Mikni. Trešajā vietā šveicieša Simona Frīdli komanda, kas līderiem zaudēja 0.15 sekundes. Par 0.23 sekundēm atpalika korejieša Vona un 0.24 sekundēm kanādieša Kripsa ekipāžas. Pats brauciens Ķibermanim noteikti bija labāks par Frīdrihu, mūsējiem arī ātrākais starta ieskrējiens, bet Frīdriha supertehnika darīja savu. Intervijā LTV 7 Ķibermanis gan norādīja, ka galvenie mači viņam pašam būs rīt , Eiropas čempionātā. Ralfs Bērziņš kopā ar Dāvi Spriņģi dalītajā devītajā desmitajā pozīcijā ar britu Halu pēc pirmā brauciena, viņam nepadevās 13.virāža.

Otrajā braucienā Ķibermanim jauns rekords startā un labākais laiks finišā. Summā viņš par 0.07 sekundēm apsteidza Frīdrihu un par 0.33 Kripsu, Bērziņam arī progress un sestā vieta. Krita divas no līderu ekipāžām – Vons un Frīdli.

Kopā Siguldā piedalījās 20 ekipāžas, nebija amerikāņu, arī vāciešu sastāvā Lohnera un Valtera, taču praktiski visi pārējie spēcīgie piloti startēja, ieskaitot Phjončhanas spēļu čempionus divnieku vērtējumā vācieti Frančesko Frīdrihu un kanādieti Džastinu Kripsu.

Pasaules kausu jau vienu posmu pirms sezonas beigām ieguva Frīdrihs, kura pārsvars jau pirms Siguldas bija ļoti liels. Ķibermanis pēc šī posma pietuvojās otrajai vietai, Džastinam Kripsam. Tagad starpība tikai 13 punkti.Svētdien vēl sezonas pēdējais posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts. Latvijas sastāvā izmaiņas, jo visaugstākajā apritē atgriezīsies Oskars Melbārdis, toties nebrauks Bērziņš.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija