Top
25 Oct
Ķibermanim septītā vietā Janžingas trasē
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules labākie bobslejisti jau gandrīz trīs nedēļas ļoti stingrā Covid-19 pandēmijas burbulī aizvadījuši oficiālos treniņus Pekinas ziemas olimpisko spēļu jaunajā trasē Jandžinā. Šīs nedēļas sākumā IBSF organizētie testu mači visiem sportistiem, pirmās starptautiskās sacensības jaunajā trasē. Pati trase ir visai gara, interesanta un dažādām viltībām, vairākkārt tā ved arī augšup.

Vīriešu bobslejā divnieku ekipāžu vērtējumā uzvarēja Vācijas pirmā ekipāža ar pilotu Frančesko Frīdrihu. Divu braucienu summā par 0.07 sekundēm apsteigts brits Breds Hals un par 0.09 sekundēm Rostislavs Gaitukēvičs no Krievijas. Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni septītajā vietā, otrajā braucienā mūsējiem otrs labākais laiks. Dāvis Kaufmanis ar Edgaru Nemmi 15.vietā un Emīls Cipulis ar Ivo Danu Kleinbergu 24.pozīcijā. Starta ieskrējienos Ķibermaņa divniekos divreiz otrs labākais rezultāts, Frīdrihs ar Rodigeru startā skrēja rezervēti, uzrādot tikai 13.labāko laiku katrā no ieskrējieniem.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Grūti jau tā pateikt, cik katrs nopietni ņem tos mačus. Tā jau ledus sagatavots labi šādiem apstākļiem, tagad vēlu vakarā vēl ir vairāk par plus 10 grādiem, pa dienu vēl siltāks, kad brauca skeletons un sievietes. Par braukšanu jāsaka tā – pirmajā startā Ķibemanis ar Mikni aizskrēja pa tālu, kārtīgi ielika apmalē , tur jau nekas labs nevarēja būt. Otrais brauciens bija labs, rezultāts arī otrs labākais. Kaufmanis slikti nobrauca pirmo braucienu, bija kļūdas, savukārt par Cipuli jāsaka, ka nebrauca tik slikti kāds ir rezultāts. Tīri labi, bet nu šī modeļa bobs šajā trasē vienkārši neiet.

Kopumā jau visiem pa šīm nedēļām te apnicis, karantīna ļoti stingra, trasei un viesnīcai žogs apkārt, nekur jau netiekam. Vēl četrinieku mači un tad trešdien uz mājām, pēc nedēļas vēl patrenēsimies Siguldā."

Monobobā sievietēm pirmā Mariama Jamanka no Vācijas.

Vēl otrdien testu mači bobslejā četriniekiem, tāpat bobslejā divniekos sievietēm un pēc tam jau sportisti atgriezīsies mājās, lai gatavotos pasaules kausa izcīņai, kas trešajā novembra nedēļā sāksies Īglsas trasē Austrijā.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija