Top
12 Jan
Ķibermanim savainojums; Sanktmoricā brauks Melbārdis un Bērziņš
Foto autors: Viesturs Lācis

Pēc Covid-19 izraisītas pauzes Latvijas bobsleja izlase nedēļas nogalē Pasaules kausa posmā Šveices pilsētā Sanktmoricā būs pārstāvēta ar divām ekipāžām, Latvijas Radio pirmdien pastāstīja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis. Uz Šveici nedosies izlases vadošais pilots Oskars Ķibermanis, kurš LTV raidījumam "Panorāma" atklāja, ka guvis kājas ikra muskuļa plīsumu.

"Astoņi bobslejisti izlases galvenā trenera Sanda Prūša vadībā jau ieradās sacensību norises vietā Šveicē," pastāstīja Ekmanis. "Uz Sanktmoricu devās divi piloti - Ralfs Bērziņš un Oskars Melbārdis, bet pārējie komandas dalībnieki ir stūmēji."

"Situācija izrādījās ne tik sarežģīta. (Izlases dalībnieki) nodeva atkārtotus Covid-19 testus, tie, kas ir negatīvi, aizbrauca uz Sanktmoricu," paskaidroja Ekmanis.

Pats Ķibermanis izteicās: "Ziemassvētku testos diemžēl guvu kājas ikra muskuļa plīsumu. Pamazām ārstējos. Katru dienu dodos pie olimpiskās vienības, nu jau sākam kaut ko nopietnāk darīt."

"Es ceru, ka (līdz Pasaules čempionātam Altenbergā - aut. piez.) viss būs kārtībā," izteicās Ķibermanis, kuram ārsti prognozējot četru nedēļu ilgu atlabšanas periodu.

Par ļoti svarīgu mērķi Ekmanis nosauca braucienus ar četriniekiem, jo Latvijas bobslejisti sezonā vēl nav aizvadījuši nevienas sacensības lielajās kamanās. Pasaules kausa sezonā pirmais posms četriniekiem notika nedēļas nogalē Vinterbergā, Vācijā, kur latvieši pozitīvu analīžu dēļ nevarēja piedalīties.

Latvijas izlases rīcībā Sanktmoricā ir vienas jaunas četrinieka kamanas, kā arī jāpārbauda divnieku kamanu noderība. "Mums ir ļoti svarīgs katrs brauciens," paskaidroja Ekmanis.

Pēc izlasē konstatētajiem vairākiem inficēšanas gadījumiem Ekmanis gada sākumā prognozēja, ka Latvijas bobslejisti Pasaules kausa apritē varēs atgriezties ne agrāk kā sezonas priekšpēdējā posmā Kēnigszē trasē, Vācijā, kur pirmās sacensības būs 23.janvārī. Savukārt pasaules čempionāts sāksies 6. februārī vēl vienā Vācijas trasē Altenbergā.

Bobslejā kopumā būs laba konkurence, bez Ķibermaņa startēs visi labākie, Vācijai pat ir četri piloti Sanktmoricā, acīmredzot būs kāda rokāde divniekos un četriniekos. Kanādai pievienojies Kriss Springs, kas pagājušonedēļ uzvarēja Eiropas kausos Altenbergā četrinieku mačos.

Skeletonā būs arī itin solīda pārstāvniecība, vairāk nekā 20 dalībnieku gan vīriešiem, gan sievietēm. Beidzot startēs korejieši – olimpiskais čempions Sungbijs Juns, arī perspektīvais  Kims Jisū. Vienīgais - šoreiz Krievija ar otro sastāvu, jo viņu līderi nolēmuši labāk sagatavoties Altenbergai, pasaules čempionātam un pabraukt tur. Latvijai skeletonā brāļi Dukuri un Endija Tērauda. Martins ir pārliecinoši pirmais pasaules kausa kopvērtējumā, diezin vai kāds cits spēs viņam atņemt šo kārtējo titulu, cita lieta, ka sezonas galvenie mači tomēr ir pasaules čempionāts. Pērn Altenbergā vīriešiem pirmajās trijās vietās vācieši, Martins ceturtais, šogad jācenšas revanšēties. Pagaidām tipisks Sanktmoricas laiks – naktīs auksts, dienā saule uzsilda gaisu un arī ledus paliek ātrāks. Tiesa, trešdien un ceturtdien sola ilgstošu sniegu, kas var ietekmēt pat oficiālo treniņbraucienu norisi, dabīgā ledus trase nav apjumta.

© Sportacentrs.com

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija