Top
28 Nov
Ķibermaņa kvartetam otrā vieta Īglsā!
Foto autors: Vieturs Lācis

Pasaules kausa izcīņā bobslejā svētdien pēdējās sacensības Īglsas trasē Austrijā. Vīriešiem četrinieku mači, kuros 27 ekipāžu konkurencē startēja arī divas Latvijas komandas - Oskara Ķibermaņa un Dāvja Kaufmaņa ekipāžas. Ķibermanis kopā ar Dāvi Spriņģi Matīsu Mikni un šoreiz vecmeistaru Intaru Dambi, Dāvis Kaufmanis brauca ar Ivo Danu Kleinbergu, savu brāli Lauri un Edgaru Nemmi. Ķibermaņa kvartetam pirmais goda pjedestāls šajā sezonā pasaules kausā, otrā vieta! Dāvis Kaufmanis ar savu komandu šoreiz 16.vietā, kas arī nav slikti piektajos mačos vispār ar četriniekiem. Atkal uzvarēja Frančesko Frīdrihs.

Ķibermaņa kvartets pēc izlozes 13. pozīcijā jeb pēdējais labāko grupā. Pēc pirmā brauciena Ķibermaņa kvartets bija dalītajā sestajā vietā ar kanādieti Kripsu, toties līdz otrajai vietai bija tikai 0.05 sekundes un līdz trešajai pat 0.03, visi tuvu viens otram, ja neskaita Frīdrihu. Pat pieļaujot diezgan rupjas kļūdas augšā, viņš tuvāko sekotāju Lohneru apsteidza par 0.14 sekundēm.

Dāvim Kaufmanim ar savu ekipāžu dalīts ceturtais starta laiks ar Ķibermani un vēl dažām ekipāžām, nebija gan tik labs izejas ātrums un beigās braucienā 17.vieta. Vairākām ekipāžām bija problēmas ar salēkšanu bobā, tādēļ kanādietis Springs pat netika pie otrā brauciena, tāpat vācietis Hāfers, jo viens no viņa komandas neierausās bobā vispār, par ko ekipāžai diskvalifikācija.

Pēc pirmā brauciena līderis tātad bija vācu pilots Frīdrihs, aiz viņa Lohners un trešais amerikānis Čērčs (plus 0.16) ,vēl par simtdaļu un divām atpalika Gaitukēvičs un Maijers, dalīta sestā vieta Kripsam un Ķibermanim (plus 0.19).

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc brauciena sacīja: "Vienmēr var nobraukt labāk, Ķibermanim bija ne tikai sestā virāža, man nepatika arī otrā, vēl bija dažas vietas, pats arī vēl tāds uzvilkts, bet nu vismaz slīdēja labi, izdejas ātrums priecē un cerības uz augstu vietu ir labas, tai pozīcijai pašlaik nav nozīme, galvenais, ka starpība laikā ir maza. Par Kaufmani jāsaka, ka divniekos viņam sanāca labāk, te labs starta laiks, bet skrēja par ilgu, te tā starta špūre ievilkta neparasti tālu un daudzi pārskrien, Kaufmanim arī nebija izejas ātruma, trasē arī ne viss izdevās.”

Otrajā braucienā Ķibermanim tiešām labs brauciens un pelnīti viņš apdzina vel vairākus pilotus, kas bija priekšā, summā un braucienā zaudējot tikai Frīdriham. Starpība divu braucienu summā 0.28 sekundes, Kripss un trešā vieta apsteigta par 0.05 sekundēm. Kaufmanim arī izdevās nedaudz pakāpties uz augšu, 16.vieta beigās.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Kaut kas beidzot sanāca, jāsaka no astoņiem braucieniem, kopā ar treniņiem, tas pēdējais brauciens bija tiešām labs, jā, varbūt vēl nav tā labākā fiziskā forma, lai konkurētu ar Frīdrihu, bet labs brauciens, labs izejas ātrums, visi labi pastrādāja. Jācer, ka viņš beidzot atradis to savu īsto ģitāras stīgu un tā būs pareizi noskaņota arī turpmāk. Šovakar vēl paliekam te, pasēdēsim pirtī un tad rīt uz Altenbergu, tomēr tie ir 600 kilometri un tad rīt tur pēcpusdienā Covid testi un tad viss sāksies par jaunu. Protams, Altenbergā vācieši varētu būt vēl stiprāki. Par Dāvi jāsaka, nav slikti, kaut divniekos labāk sanāca, bet nu ar četrinieku viņš tikai piekto reizi brauc mačos un tas jāņem vērā.”

Kaufmanim tas bija pirmais starts sezonā pasaules kausā četriniekos, starptautiskā federācija IBSF pēdējā brīdī samazināja ieskaitīto trašu skaitu līdz četrām un līdz ar to Dāvis var startēt jau šajā posmā. Ķibermanim bija svarīgi reabilitēties pēc diviem kopumā nesekmīgiem startiem divnieku mačos, kopvērtējumā viņš joprojām nav ielauzies šajā klasē spēcīgāko grupā, IBSF vērtējumā 12.pozīcija. Četriniekos vismaz iet daudz labāk, ko pierāda svētdienas sacīkstes, otrā vieta un pirmais trijnieks sezonas summā.

Nākamais posms decembra pirmajā nedēļā Altenbergas trasē Vācijā.

REZULTĀTI

FOTO GALERIJA

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija