Top
02 Feb
Ķibermaņa četrinieks izcīna sudraba medaļu Sanktmoricā!
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobslejisti turpina priecēt līdzjutējus ar izcīnītām medaļām otro dienu pēc kārtas. Četrinieku sacensībās Šveicē, Sanktmoricas trasē Oskars Ķibermanis, Lauris Kaufmanis, Arvis Vilkaste un Matīss Miknis izcīnīja otro vietu šīs sezonas noslēdzošajās Pasaules kausa izcīņas četrinieku sacensībās!

Sanktmorica allaž ir bijusi veiksmīga trase mūsu pilotam, kurš šeit arī ir izcīnījis karejā pirmo uzvaru, kad pirms trīs sezonām bija ātrākais četrinieku mačos. Arī šogad Šveices trase Ķibermanim padevās, par ko gan neliecināja treniņbraucieni, pēc kuriem Latvijas treneris Sandis Prūsis bija sašutis, vai vispār izdosies sacensībās veikt labus braucienus. Pilots uz sacensībām saņēmās un veica divus teicamus braucienus.

Abos braucienos tieši Latvijas ekipāža bija ātrākā startā. Pirmajā braucienā 5,00 sekundes, otrajā vēl par trīs simtdaļām ātrāks starta ieskrējiens un atkal labots starta rekords. Turklāt abos braucienos Ķibermanis kamanās ielēca ļoti ātri, lai varētu droši izbraukt pirmo virāžu, kas tikai vēlreiz norāda, cik ļoti spēcīgi ir šīs komandas stūmēji, kuri, stumjot īsāku distanci, tik un tā spēja uzrādīt labāku ieskrējiena laiku.

Ja šī gada Sanktmoricas trase sanākusi neierasti sarežģīta augšdaļā, tad tur arī bija manāmas vislielākās kļūdas praktiski visiem pilotiem. Kļūdījās arī Ķibermanis abos braucienos, bet kļūdas nebija tik lielas, lai zaudētu konkurentiem. Turklāt divas reizes izcili izbrauktā "zirga pakava" virāža ļāva uzņemt ātrumu, lai finišā būtu otrie.

Par sacensību uzvarētājiem kļuva kanādieši - Džastina Kripsa ekipāža, kura pēc pirmā brauciena bija otrā, zaudējot 15 simtdaļas vācieša Johanesa Lohnera ekipāžai. Otrajā braucienā Lohners kļūdījās un braucienā uzrādīja tikai sesto rezultātu, bet summā trešo vietu, kas nāca par labu latviešiem, kuri no trešās vietas pirmajā braucienā varēja pakāpties uz otro vietu divu braucienu summā. Aiz pjedestāla palika vēl divas Vācijas ekipāžas - Niko Valtera komanda ceturtā, Frančesko Frīdriha - piektā.

REZULTĀTI: PK8 Sanktmorica, Šveice. Bobslejs, četrinieki

Ar Frīdriha piekto vietu pietika, lai nodrošinātu uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekos. Ķibermaņa komandai šosezon divas otrās vietas, divas trešās vietas, divas ceturtās vietas, vienreiz piektā un vienreiz 11.vieta, kas ļāva kopvērtējumā ierindoties ceturtajā vietā.

PK kopvērtējums 2019./2020.gada sezonā:

  1. F.Frīdrihs (Vācija) 1686
  2. J.Lohners (Vācija) 1649
  3. Dž.Kripss (Kanāda) 1603
  4. O.Ķibermanis (Latvija) 1524
  5. H.Čērčs (ASV) 1352
  6. A.Stuļņevs (Krievija) 1344 ... 17. R.Bērziņš (Latvija) 526

Kā zināms, šonedēļ Pasaules kausā piedalījās tikai viena Latvijas ekipāža, jo Ralfs Bērziņš ar komandas biedriem aizvadīja Eiropas kausa posmu un Eiropas junioru čempionātu.

Četrinieku mači šajā Pasaules kausa sezonā ir noslēgušies, bet ar to vēl sezona nebeidzas - jau pēc divām nedēļām notiks sacensības Siguldā, kur divas reizes notiks divnieku sacensības bobslejā - septītais un astotais posms. Savukārt uzreiz pēc tam notiks Pasaules čempionāts, kas šogad risināsies Vācijas trasē Altenbergā, kur sacentīsies visi labākie bobslejisti un skeletonisti visās disciplīnās.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija