Top
03 Jan
Ķibermaņa četrinieks izcīna bronzas medaļas Vinterbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Ar neticamu ātrumu Vinterbergas trases lejasdaļā, Oskara Ķibermaņa četriniekam otrajā braucienā izdevās par vienu sekundes simtdaļu apsteigt vācieša Johanesa Lohnera ekipāžu un izcīnīt trešo vietu Pasaules kausa izcīņas trešā posma sacensībās. Ralfa Bērziņa komandai pēc neveiksmīga pirmā brauciena nācās samierināties ar 19.vietu divu braucienu summā.

Pēc pirmā brauciena visas trīs līdera pozīcijās tikai mājnieki - Vācijas ekipāžas. Turklāt Niko Valters, kurš startēja no pēdējās starta vietas, uzrādīja labāko rezultātu, apsteidzot Frančesko Frīdrihu un Lohneru. Ceturto vietu ieņēma Ķibermaņa komanda ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni. Tikmēr kā pēdējie otrajam sacensību braucienam kvalificējās Bērziņa četrinieks ar stūmējiem Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Edgaru Pirogu, kuriem tikai 20.rezultāts, startējot no pirmās starta vietas. Šoreiz Vinterbergas trasē ierasto miglu bija nomainījis mainīgs lietus, kas brīžiem pat ļoti ievērojami mainīja ledus slīdamību, kā rezultātā Bērziņa pirmais brauciens padevās neierasti lēns.

Otrajā braucienā turpināja līt lietus un trase bija kļuvusi ievērojami ātrāka. To pierādīja Bērziņa brauciens, ar kuru izdevās aizsniegties līdz 11.rezultātam braucienā, bet tā kā daudz laika tika zaudēts pirmajā braucienā, rezultātā izdevās pakāpties tikai par vienu pozīciju, apsteidzot šveicieša Mihaela Fogta četrinieku, kas piedzīvoja kritienu.

Tikmēr līderu cīņu laika apstākļi ietekmēja latviešiem par labu - Ķibermanis otrā brauciena trases lejasdaļā atrada neticamu paātrinājumu, kā rezultātā ievērojami uzlaboja savas izredzes pacīnīties par medaļām. Nākamais trasē devās Lohnera četrinieks, kuri trases augšdaļā bija priekšā latviešiem gandrīz trīs sekundes desmitdaļas, bet finišā piekāpās par vienu simtdaļu, ļaujot Ķibermaņa kvartetam izcīnīt otro medaļu šajā sezonā. Par posma uzvarētāju kļuva Frīdriha komanda, kura apsteidza sava tautieša Valtera četrinieku.

Pēc sacensībām, sarunā ar Latvijas televīziju, treneris Sandis Prūsis neslēpa prieku par izcīnīto medaļu: "Ķibermanim otrais brauciens bija tiešām labs, īpaši pašas beigas. Vienīgi tagad jābaidās, ko rīt pretī liks vācieši, jo tieši pēc šādiem nelieliem zaudējumiem viņi kļūst īpaši nikni un spēcīgi. Šodien Frīdrihs nomainīja kamanas, startēja ar FES četrinieku. Redzēsim, kas viņam rīt padomā, kad notiks Eiropas čempionāts. Savukārt Bērziņš treniņus veica ļoti labi, bet šodienas pirmais brauciens laikam bija sliktākais, kāds šajā nedēļā viņam padevies. Otrajā jau bija krietni labāk, tāpēc jācer, ka rīt izdosies parādīt rezultātu savu spēju robežās. Iespējams, kaut kas arī ar to slīdamību nebija pirmajā braucienā, jo brauciena atklājēji ievērojami zaudēja nākamajiem," tā Prūsis.

Sestdien Vinterbergas trasē notiks vēl vienas sacensības četrinieku konkurencē, kas būs gan Pasaules kausa ceturtais posms, gan Eiropas čempionāts. Sacensību sākums 14:40 pēc Latvijas laika.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija