Top
01 Mar
Ķibermaņa četrinieks izcīna 4.vietu Pasaules čempionātā
Foto autors: Viesturs Lācis

Sezonas kulminācijā - Pasaules čempionātā - labākais Latvijas bobsleja četrinieks ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Spriņģi un Matīsu Mikni izcīnīja augsto 4.vietu Vācijas trasē Altenbergā. Oskara Melbārža četrinieks izcīnīja 13.vietu.

Pirmais brauciens

Sacensību sākumā Altenbergas trasē ledus temperatūra bija +0,2 grādi, savukārt gaisa temperatūra ap +4 grādiem, kādēļ trasē uz ledus veidojās sarma. Visvairāk to izjuta čempionāta favorīti - Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, kuru vadītās ekipāžas gan neveica tīrus braucienus, bet ātrumā ievērojami zaudēja citām ekipāžām. Lai arī abas minētās Vācijas ekipāžas pēc pirmā brauciena uzrādīja identisku rezultātu un ir līderes, pārējie sekotāji ir tikai dažas simtdaļas tālāk - 3.vietā vācietis Niko Valters zaudē piecas simtdaļas, kanādietis Džastins Kripss - sešas simtdaļas un Ķibermanis - 11 simtdaļas. Pirmo 12 ekipāžu rezultātus šķir tikai pussekunde.

Jau dienu pirms sacensībām kļuva zināms, ka Ķibermaņa komandā nepieciešamas izmaiņas - Arvis Vilkaste atkal atjaunojis savainojumu, un viņa vietu kamanās starp Kaufmani un Mikni ieņēma Dāvis Spriņģis, kurš visu sezonu aizvadīja mūsu otrajā četriniekā pie Ralfa Bērziņa. Neskatoties uz izmaiņām, komandai starts padevās labs - 5,05 sekundes, kas bija otrais ātrākais ieskrējiens pirmajā braucienā. Tālāk brauciens pilotam padevās labi, ar nelielām kļūdām, bet kļūdījas visi, arī vācieši, tādēļ rezultāta izteiksmē pēc pirmā brauciena visi līderi ir tuvu.

Oskars Melbārdis pēc ilgāka pārtraukuma aizvadīja savu pirmo četrinieku braucienu televīzijas kameru priekšā. Jau iepriekšējās intervijās olimpiskais čempions neslēpa, ka televīzijas klātbūtne liek mazliet vairāk satraukties pirms starta, jo, kā zināms, Eiropas kausā šāda uzmanība netiek pievērsta. Diemžēl, stress ņēma virsroku un ievērojami patraucēja pirmā brauciena starta iekrējienā - Melbārdim, lecot kamanās, aizķērās kāja aiz kamanu malas un tikai ar grūtībām spēja ieņemt vietu kamanās. Stūmēji Edgars Nemme, Intars Dambis un Edgars Pirogs sasniedza starta laiku 5,22 sekundes, kas pirmajā braucienā bija 12.labākais rezultāts. Finišā 17.rezultāts.

Jāpiebilst, abi pirmā brauciena līderi - Frīdrihs un Lohners - izvēlējušies sacensībās startēt ar "Wallner" kamanām, kamēr Valtera komanda brauc ar "FES". Abas Latvijas komandas izmanto "Wallner" bobus.

Otrais brauciens

Lai arī pēc pirmā brauciena bija uzreiz divi līderi, nevienam no viņiem neizdevās saglabāt šo godu pēc diviem braucieniem - gan Lohners, gan Frīdrihs veica kļūdām pilnus braucienus un par jauno līderi kļuva Valters, kurš kļūdījās mazāk. Ātrākais laiks braucienā Ķibermaņa komandai, pie tam - arī starta laiks (dalīts ar Frīdrihu) 5,02 sekundes, kaut gan, redzot, kas notika ieskrējiena laikā, ir pat grūti noticēt par labo rezultātu - stūmējam Laurim Kaufmanim kāja noslīdēja no kāpšļa, un, pirms ielekšanas kamanās, Kaufmanis atradās ar vēderu uz ledus, bet izdevās zibenīgi piecelties un atrast savu vietu kamanās. Redzot šo akrobātisko triku startā, citas komandas pat paguva pajokot, ka šis varētu būt ātrākais šāds lēciens vēsturē, jo izdevās uzrādīt gan labāko starta laiku, gan vienu no labākajiem izejas ātrumiem.

Lai arī brauciens aizvadīts sekmīgi, tomēr pēc finiša kļuva zināms, ka Kaufmanim varētu būt savainojums, un šobrīd vēl ir grūti pateikt, vai svētdienas sacensībās viņš varēs piedalīties. Pēc noteikumiem, ja kāds no stūmējiem tiek savainots, viņu drīkst nomainīt uz nākamajiem braucieniem, bet problēma Latvijas izlasē ir ar to, ka Arvi Vilkasti jau ir nomainījis Dāvis Spriņģis un vairāk rezervistu mums nemaz Altenbergā nav. Kā sarunā ar LTV7 atzina treneris Sandis Prūsis, lai arī Daumants Dreiškens šobrīd ir Altenbergā un palīdz sportistiem treniņu procesā, viņš Ķibermaņa ekipāžai ir par smagu, tāpēc viņa iekļaušanu komandā nav iespējams apsvērt.

Ķibermanis otrais, bet Lohners tikai simtdaļu aiz mūsējiem. Savukārt, vēl trīs simtdaļas aiz viņa, vēl divi piloti - Frīdrihs un Kripss, kuri dala 4.vietu pēc pirmās dienas. Pēc veiktā otrā brauciena, Kripss no kamanām izkāpa ar grūtībām - acīmredzot, arī viņš ir guvis traumu un vēl nav zināms, vai rīt kanādiešu pilots varēs kamanas stumt.

Melbārža komanda otro braucienu sāka ar ļoti piesardzīgu starta ieskrējienu, lai neatkārtotos pirmajā braucienā pieļautā kļūda, kas laika izteiksmē izmaksāja gandrīz sekundes desmitdaļu, salīdzinot ar pirmā brauciena starta laiku, bet trases turpinājumā pieredzējušais pilots demonstrēja ļoti labu sniegumu, finišā sasniedzot 9.rezultātu braucienā, kas divu braucienu summā ļāva pakāpties gan tikai par vienu pozīciju augstāk, sasniedzot 16.vietu, bet laika izteiksmē - izdevās pietuvoties konkurentiem, cīņā par vadošo desmitnieku.

Trešais brauciens

Arī trešais brauciens apliecināja, ka šis ir viens no dramatiskākajiem Pasaules čempionātiem. Lai arī trase ļoti sarežģīta, laika izteiksmē visi konkurenti ir tur pat līdzās. Pēc trīs braucieniem pirmais trijnieks finišējis vienas sekundes simtdaļas ietvaros - 1.vietu dala Valters ar Frīdrihu, savukārt Lohners zaudē tikai simtdaļu un ir 3.vietā. Uzreiz aiz trijnieka ir Ķibermaņa četrinieks, kuri līderiem zaudē 0,20 sekundes. Vēl līdz pašam brauciena sākumam nebija skaidrības, kādā sastāvā startēs mūsu vadošā komanda, jo Kaufmanis joprojām nebija drošs, vai sastieptais cirksnis ļaus pilnvērtīgi iestumt kamanas. Tomēr sastāvs netika mainīts un startā - 2.rezultāts, zaudējot tikai Frīdriha komandai vienu simtdaļu.

Latvijas otrā ekipāža ar pilotu Oskaru Melbārdi veica labu braucienu, nevienu komandu nepasteidza, bet, tā kā šodienas sacīkstēs Kripss izvēlējās nestartēt, mūsu komanda pakāpās vienu vietu augstāk - uz 15.vietu, turklāt saglabājot labas izredzes pakāpties augstāk noslēdzošanā braucienā.

Ceturtais brauciens

Nervi visstiprākie izrādījās Frīdriham, kurš gan noslēdzošo braucienu veica ar vairākām acīmredzamām kļūdām, tomēr ātrums trasē bija pietiekami liels, lai paliktu nepārspēts arī ceturtajā braucienā. Lohners atpalika par piecām simtdaļām un izcīnīja 2.vietu, bet Valters kļūdījās vairāk un ierindojās 3.vietā, uzvarētājam zaudējot 23 simtdaļas.

Abas Latvijas komandas pēdējo braucienu veica ļoti labi, gan uzlabojot startu, gan pilotiem labi izbraucot Altenbergas trasi. Ķibermaņa komandai pēdējā mēģinājumā 4.vieta un arī summā nosargāta 4.vieta. Melbārža četrinieks spēja braucienā uzrādīt 11.rezultātu, kas četru braucienu summā ļāva pakāpties uz 13.vietu.

Līdz ar to 2019./2020.gada sezona ir noslēgusies. Latvijas bobslejisti jau rīt atgriezīsies Latvijā. Savukārt nākamās sacensības notiks šī gada beigās. Plānots, ka nākamās sezonas Pasaules kausa pirmais posms risināsies Siguldā novembra beigās.

REZULTĀTI: PČ Altenberga. Četrinieki

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija