Top
04 Jan
Ķibermaņa četriniekam piektā vieta Eiropas čempionātā
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas šī brīža labākā bobsleja ekipāža - Oskars Ķibermanis, Lauris Kaufmanis, Arvis Vilkaste un Matīss Miknis - Vācijā, Vinterbergas trasē notiekošajā Pasaules kausa 4.posmā un Eiropas čempionātā izcīnīja augto piekto vietu. Ralfa Bērziņa ekipāža ierindojās 16.vietā posmā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē 12.vietā.

Pirmais brauciens Ķibermanim nepadevās. Kļūdas trases augšdaļā un vidusdaļā neļāva pietuvoties vadošajam trijniekam - pēc pirmā brauciena piektā vieta. Bērziņš kopā ar Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Edgaru Pirogu pēc pirmā brauciena 17.vietā.

Vācijas dominance mājas trasē bija manāma arī šodienas sacīkstēs. Sacensību puslaikā Frančesko Frīdrihs pirmais, Johaness Lohners otrais, Niko Valters trešais.

Otrajā braucienā visstipākie nervi izrādījās arī pagājušā gada Eiropas čempionam Lohneram, kurš otrajā braucienā pat bija uz kritiena robežas, bet finišēja pirmais, arī divu braucienu summā apsteidzot Frīdrihu un Valteru. Ceturtā vieta šoreiz Krievijas ekipāžai ar pilotu Alekseju Stuļņevu.

Ķibermaņa komanda otrajā braucienā uzrādīja vislabāko starta ieskrējiena laiku, kas ievērojami ļāva uzlabot ātrumu trasē. Arī virāžas pilots otrajā braucienā izbrauca daudz labāk nekā pirmajā mēģinājumā, un braucienā otrais labākais rezultāts. Tomēr pirmajā braucienā tika zaudēts pārāk daudz, tāpēc divu braucienu summā augstāk pakāpties neizdevās - piektā vieta gan posmā, gan Eiropas ieskaitē.

Bērziņa četriniekam, gluži kā vakar, otro braucienu izdevās veikt ievērojami labāk un uzlabot savu rezultātu - braucienā 14.vieta, kas summā ļāva pakāpties uz 16.pozīciju, bet Eiropas ieskaitē 12.vieta.

Svētdien Vinterbergā notiks sacensības skeletonistiem, savukārt bobslejisti jau dodas uz nākamo posmu, kas notiks Francijā, Laplaņas trasē nākamās nedēļas nogalē.

Rezultāti Rezultāti EČ

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija