Top
20 Feb
Kēnigszē Eiropas junioru čempionātā bobslejā divniekiem Cipuļa ekipāža  septītā
Foto autors: Viesturs Lācis

Nedēļas nogalē visai interesantajā Kēnigszē trasē Bavārijā, Vācijā sezonas noslēgums Eiropas kausa izcīņā bobslejā. Sestdien sacensības divnieku ekipāžām, svētdien – četriniekiem, vienlaicīgi šis ir arī Eiropas junioru čempionāts, tāpat junioru čempionāts U-23. Divnieku sacensībās piedalījās 32 ekipāžas, Eiropas junioru čempionāta ieskaitē 19. Latviju pārstāvēja Emīls Cipulis un Ivo Dans Kleinbergs, kas šajā Eiropas kausa posmā desmitajā vietā un septītajā junioru čempionātā. Bija plānots braukt arī Dāvim Kaufmanim, taču veselības problēmu dēļ viņš jau atgriezies mājās un Dāvim šis junioru čempionāts gāja secen.

Dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs, īpaši vāciešiem, kuru komandā arī pasaules kausa pirmā sešinieka braucējs un šī gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Hans Peters Hanighofers. Vāciešus sastāvā arī atzīstamie piloti Ilmans un Janušs, arī pavisam jaunais Laurins Cerns. Brauca arī francūzis Romēns Einrišs, rumānis Mihals Kristians Tenteā, austrietis Markus Traihls, Aleksandrs Bredihins no Krievijas, tāpat šveicieši. Neraugoties uz visu, vairāki kritieni trasē, tostarp šveiciešiem un krieviem. Nopietns pārbaudījums arī Emīlam Cipulim, viņa sniegumu ieradies pavērot arī Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, lai izdarītu secinājumus pirms gaidāmās olimpiskās sezonas par iespējamo mūsu pirmās komandas sastāvu un trešo pilotu aiz abiem Oskariem.

Pirmajā braucienā Emīls Cipulis kopā ar Ivo Danu Kleinbergu sasniedza desmito labāko laiku, par līderi kļuva vācietis Ilmans, vienu simtdaļu aiz viņa šveicietis Kūnens. Trešais rumānis Tenteā, ceturtais francūzis Einrišs. Tikai piektais galvenais favorīts vācietis Hanighofers, aiz viņa vēl divi mājinieki Cerns un Janušs, austrietis Treihls, arī krievu pilots Bredihins. Mūsējiem tikpat labs starta ieskrējiens kā Hanighofera ekipāžai, absolūti labākais starta laiks. Līdz līderiem finišā 0.37 sekundes, junioru čempionāta vērtējumā tobrīd septītā pozīcija.

Otrajā braucienā mūsējiem vēl izdevās uzlabot starta ieskrējiena laiku - 4.93. Trase gan vairs nebija tik ātra un finišā aptuveni tāds pat laiks kā pašu pirmajā braucienā (plus 0.10). Kopā tā arī Cipuļa ekipāža palika tajā pašā vietā – desmitā Eiropas kausa posmā un septītā junioru čempionātā. Summā uzvaretājiem zaudēts 0.83 sekundes. Par Eiropas kausa posma uzvarētāju, tāpat arī Eiropas junioru čempionu kļuva rumānis Tenteā, otrais vācietis Ilmans,(kaut kļūda otrā brauciena startā), trešais šveicietis Kūnens (otro un trešo vietu šķīra 0.01 sekunde), Haninghofers ceturtais.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis : “Grūti jau tā izdarīt secinājumus, beigās brauca tikai viens pilots un to trasi jau TV arī tā nerada kā pasaules kausā. Emīls eksperimentēja, mainīja bobus, katrā ziņā priecē viņa starta ieskrējieni, konkurence jau tomēr spēcīga, vācieši vien ar Hanighoferu.”

Eiropas kausa kopvērtējumā divniekos pēc septiņiem posmiem augstajā otrajā vietā bija mūsu Dāvis Kaufamnis, kas atpalika tikai no šveicieša Mihaela Kūnena. Sezonā Dāvis jau četras reizes bijis trijniekā, šveicietis trīs, taču kopumā viņš nedaudz stabilāks, īpaši Altenbergas trasē. Pēdējais posms vairs neko neizšķīra, divniekos Eiropas kausu ieguva Kūnens, Dāvis Kaufmanis otrais. Emīls Cipulis līdz šim bija braucis četros posmos Eiropas kausā no septiņiem un uz pārāk augstu vietu nepretendēja kopvērtējumā, līdz Kēnigszē sacīkstēm viņš 12.vietā. Beigās 11.pozīcija, izdevās apsteigt šveicieti Roneru, kas sestdien divniekos krita pirmajā braucienā un palika pēdējais.

Svētdien vēl paredzētas analogas sacensības četriniekiem, sezonas ceturtais un pēdējais posms. Tiesa, mači var arī nenotikt, Kēnigszē kaut kas noticis ar trases saldēšanas iekārtu un sestdien pa dienu komandas kapteiņu un žūrijas sapulcē nolems, vai svētdien vispār varēs braukt.

EK sacensību protokols

Eiropas junioru čempionāts

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija