Top
27 Nov
Kaufmanis uzbrūk Ķibermanim, mūsējie otrajā desmitniekā
Foto autors: Viesturs Lācis

Austrijā , Īglsas trasē šīs nedēļas nogalē aizvadīts otrais pasaules kauss sezonas posms bobslejā divnieku ekipāžām. 28 komandu konkurencē arī divi Latvijas divnieki. Oskars Ķibermanis kopā ar Matīsu Mikni ir 13.pozīcijā, Dāvis Kaufmanis ar Edgaru Nemmi dalītajā 15.vietā. Jau 16 uzvara pēc kārtas lielākajos mačos divniekiem vācu pilotam Frančesko Frīdriham. Vēl pirmajā trijniekā Johannes Lohners un Džastins Kripss.

Pēc reitinga Oskaram Ķibermanim bija jāstartē 15., jo pirms nedēļas viņš bija 12.vietā, kas nozīmē, ka neiekļuva labāko desmit starta grupā. Kaufmanim 28.starta numurs. Ķibermanim neizdevās devītā virāža, tobrīd arī sniga visai pamatīgi, tāpēc tikai 14.rezutāts, plus 0.74 sekundes no Frīdriha. Startā mūsējiem sestais labākais laiks, bet izejas ātrums – ne tik labs. Dāvis Kaufmanis savu galveno darbu paveica, tika pie otrā brauciena šādos laika apstākļos, tikai 0.13 sekundes aiz Ķibermaņa. Frīdrihs apsteidza pēc brauciena Lohneru par 0.15 sekundēm un Kripsu par 0.27

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis telefonintervijā LTV7 sacīja tā: "Iznāca tā, ka devītā virāža Ķibermanim nepadevās, treniņos gāja, mačos vairs nē. Ar Kaufmani ir otrādi, treniņos ar to mocījās, gan ar divnieku, gan ar četrinieku, bet tagad sacīkstēs izdevās. Dāvim gan tur bija dažas kļūdiņas pēc tam, jau pēc desmitas virāžas, bet nu kopumā šādos apstākļos ir ok. Par Ķibermani jāsaka, ka šoreiz jau pats nedaudz vainīgs, pirmajā posmā netika pirmajā desmitniekā.”

Otrajā braucienā labs sniegums jaunajam Dāvim Kaufmanim. Viņam devītais rezultāts braucienā kopā un izdevās pakāpties uz augšu, daļīta 15.vieta ar austrieti Benjaminu Maijeru. Summā Kaufmanis zaudēja Ķibermanim tikai 0.05 sekundes. Līdz uzvarētajiem gan tālu – 1.30 sekundes. Ķibermanim atkal īsti labi brauciens neizdevās un viņš 13.pozīcijā, nav progresa salīdzinot ar pērno nedēļu.

Sandis Prūsis visu komentēja: ”Patiesībā iekšējā konkurence tagad ir vienīgā labā ziņa. Pirms nedēļas šķita, ka Ķibermanim sliktāk vairs nebūs, bet ir vēl zemāk. Par Kaufmani jāsaka, ka otrais brauciens tiešām nebija slikts. Kas attiecas uz vāciešiem - viņu pārsvars joprojām ir jūtams un par to jau mēs runājam visu laiku, arī pārsvars tehnikā ne tikai braukšanā.”

Divu braucienu summā Frīdrihs apsteidza Lohneru par 0.36 sekundēm un Kripsu par 0.48.

Vēl Īglsā svētdien četrinieku mači, kurā arī startēs divas Latvijas ekipāžas.

Rezultāti

Foto galerija

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija