Top
08 Sep
Jaunās sezonas sākums jau pēc diviem mēnešiem
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobslejisti nule kā aizvadījuši kārtējo treniņnometni, lai turpinātu gatavoties jaunajai Pasaules kausa sezonai, kas sāksies novembra vidū ar posmu Pekinas olimpiskajā trasē Jaņcjinā. Līdz ledus treniņiem Siguldā vēl jāpagaida, kamēr pazemināsies gaisa temperatūra, tikmēr mūsu sportisti trenē ātruma īpašības un sasēšanās tehniku sporta zālē, stumjot trenažieri estakādē.

Latvijas komanda trenējas ierastajā sastāvā, savukārt no pavasarī aizvadītās stūmēju atlases divi atlēti gatavojas sezonas startam. Augustā par sportista karjeras noslēgšanu paziņoja Oskars Ķibermanis, kurš gan jau aizvadītajā sezonā sacensībās nepiedalījās, tāpēc komandas kodols palicis praktiski nemainīgs.

“Kamēr vēl neesam sākuši treniņus trasē, ir ļoti grūti kaut ko prognozēt, kādi būs sastāvi, kurš ar ko brauks. Ir mums pāris idejas, ko vēlamies notestēt pirms jaunās sezonas, tad arī sapratīsim, kuri dosies uz Pasaules kausu un kuriem būs iespēja sevi pierādīt Eiropas kausā,” gaidāmās sezonas plānus ieskicē treneris Sandis Prūsis.

Šogad Pasaules kausa tūre sāksies 16.novembrī Ķīnā, bet noslēgsies tikai marta beigās ASV. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu kalendāriem, treneris Prūsis šo plānu novērtēja atzinīgi. “Tad, kad notiek posms pēc posma, ir lielāks stress – nav ne laika tehnikas apkopei, ne sportistiem traumas sadziedēt, bet šoreiz tie paši astoņi posmi ir izkārtoti brīvāk. Vienas nedēļas pauze ir pēc Sanktmoricas posma janvāra vidū, kas gan mums neko daudz nedod, jo pēc tam seko posms Lillehammerē, un mums nebūs izdevīgi atbraukt atpakaļ uz Latviju un tad uzreiz doties uz Norvēģiju, tāpēc visticamāk jau uzreiz kāpsim uz prāmja un brauksim uz nākamo posmu. Bet ļoti priecē, ka vienas nedēļas pauze ir arī pēc Siguldas posma – šis scenārijs gan mums der, jo varēsim nedaudz atvilkt elpu un kvalitatīvāk sagatavoties Pasaules čempionātam Vinterbergā, kas būs nākamajā nedēļā pēc Altenbergas posma,” saka Prūsis.

Pērn Pasaules kausā un Pasaules čempionātā Latvija piedalījās ar divām komandām gan divnieku, gan četrinieku konkurencē, abās disciplīnās pilota vietas uzticot Emīlam Cipulim un Jēkabam Kalendam.

2023./2024. BMW IBSF Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

  1. Jaņcjina (Ķīna) 16.11. - 18.11.
  2. Laplaņa (Francija) 08.12. - 10.12.
  3. Insbruka (Austrija) 15.12. - 17.12. (EČ četriniekos)
  4. Sanktmorica (Šveice) 12.01. - 14.01.
  5. Lillehammere (Norvēģija) 26.01. - 28.01.
  6. Sigulda (Latvija) 02.02. - 04.02. (EČ)
  7. Altenberga (Vācija) 16.02. - 18.02.
  8. Leikplesida (ASV) 21.03. - 23.03.

BMW IBSF Pasaules čempionāts 2024
Vinterberga (Vācija) 22.02. - 03.03.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija