Top
22 Feb
Hamprīsas ekipāžai uzvara bobslejā sievietēm Altenbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Altenbergā turpinās pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā. Bobslejā dāmām savu favorītes statusu apstiprināja ASV bobslejiste Kailija Hamprīsa. Viņa kopā ar savu stūmēju Gibsu kļuva par pasaules čempioni. Otrajā vietā pavisam jaunā vācu pilote Kima Kaliki, trešajā vietā kanādiete de Bruina.

Kopā sieviešu sacīkstēs piedalījās 20 ekipāžas, Vācija ir pārstāvēta ar četrām, to vidū divas labākās šīs sezonas pasaules kausa kopvērtējumā, tāpat brauca vēl divas jaunas pilotes, ieskaitot šīs sezonas pasaules junioru čempioni Kimu Kalicki. Pirmajā dienā gan četri kritieni un sacīkstes beidza 16 ekipāžas. Jau pēc pirmā brauciena cīņa spraiga, līdere bija Hamprīsa, kas par 0.03 sekundēm apsteidza Šnaideri un par 0.09 jauno Kalicki, kura turklāt startēja ar 18.numuru, tuvu arī de Bruina, kas no līderes atpalika par 0.13 sekundēm. Olimpiskā čempione Jamanka tikai septītā. Pēc otrā brauciena savu pārsvaru nostiprināja divkārtējā olimpiskā čempione Hamprīsa. Otrajā vietā šī gada pasaules junioru čempione Kima Kalicki, plus 0.21 sekundes. Trešā Šnaidere, plus 0.54 sekundes, turpat arī Jamanka, plus 0.64 sekundes, piektā kanādiete de Bruina. Kopā sievietēm jau pirmajā dienā bija četri kritieni šajā trasē, tostarp krita meistarīgā rumāniete Greču un arī vāciete Nolte.

Sestdien pēc trešā brauciena tuvāk līderēm pat tika Kaliki, bet beigu braucienā atkal ātrākā Hamprīsa un viņa arī kļuva par čempioni, šoreiz gan pārstāvot ASV, ne Kanādu. Otrā tātad Kaliki, trešā de Bruina.

Rezultātihttps://www.ibsf.org/images/api/download/competitions/c00ddecb-8fe3-4954-9512-337c782fb18c_result_wch_bobsleigh_women_altenberg.pdf

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija