Top
07 Feb
Frīdrihs tālu priekšā pēc pirmās dienas, Ķibermanis pagaidām sestais, Melbārdis devītais
Foto autors: Viesturs Lācis

Ar pirmajiem diviem sacensību braucieniem sestdien Altenbergā sākās pasaules čempionāts vīriešu divnieku ekipāžām. Startēja 25 divnieki, tostarp trīs Latvijas ekipāžas – Oskars Ķibermanis kopā ar Matīsu Mikni, Oskars Melbārdis ar Kristu Lindenblatu un Emīls Cipulis ar Arni Bebrišu, mūsu jaunajam pilotam tā debija tik nozīmīgās sacīkstēs. Pēc pirmās dienas stabili pirmais Frīdrihs, vēl kādi pieci seši piloti reāli turpina cīņu par medaļām. Ķibermanis pagaidām sestais, Melbārdis devītais un Cipulis 22.

Pasaules čempionātā dalībnieki startē pēc sezonas reitinga, sākot no ceturtā starta numura, pirmos trīs ielozē no visiem pārējiem, kuriem ir ieskaites punkti. Vispirms tātad spēcīgāko grupā ar ceturto numuru galvenais favorīts vācietis Frančesko Frīdrihs, pēc tam viņa tautietis Johanness Lohners, čehs Domniks Dvoržāks un Oskars Ķibermanis ar septīto numuru .Aiz mūsu līdera vēl uzreiz divi šveicieši Fogts un Frīdli, pēc tam Oskars Melbārdis. Benjaminam Maijeram 16.numurs, Hansam Peteram Hanighoferam 18. un olimpiskajam čempionam kanādietim Džastinam Kripsam 21.numurs, jo viņš divniekos brauca tikai četros no 12 sezonas posmiem. Emīlam Cipulim 23.starta numurs.

Plašākam favorītu pulkam bez minētajiem sezonas līderiem jāpieskaita vēl arī krievu pilots Rostislavs Gaitukevičs, brits Breds Hals, korejietis Junjongs Vons un vācietis Kristofs Hāfers. Pats galvenais favorīts neapšaubāmi mājinieks Frančesko Frīdrihs, kurš divnieku mačos pasaules čempionātos uzvarējis katru reizi, sākot no junioru vecuma, 2013, gada Sanktmoricā. Divniekos viņam patiesībā lielajos mačos tikai viena neveiksme, vācieši palika bez medaļas Soču olimpiskajās spēlēs, kad viņiem nebija īsti konkurētspējīgas tehnikas. Kopš tiem laikiem daudz kas mainījies, FES tehnika vāciešiem lieliska un arī slidu apstrāde visaugstākajā līmenī.

Kā par Frīdrihu Šveices sabiedriskajā televīzijā SRF izteicās bijušais olimpisko spēļu medaļnieks Kristians Raihs: ”Frīdrihs Altenbergā var zaudēt tikai pats sev. Vai nu rupja kļūda starta ieskrējienā, vai arī nepareiza slidu izvēle..." Par savu padoto uzslavas netaupīja arī tagadējais Vācijas izlases galvenais treneris Renē Špīss: ”Francs šobrīd ir savas karjeras labākajā formā!”. Tādas prognozes, visi kopumā ir vienisprātis, ka galvenie Frīdriha konkurenti būs viņa tautietis Lohners, tāpat kanādietis Kripss un latvietis Ķibermanis, varbūt šim trio vēl pievienosies austrietis Maijers, kuram sadarbība ar pašu Frīdrihu daudz ko devusi, šogad daudz goda pjedestālu. Katrā ziņā ikviens centīsies parādīt savu labāko sniegumu tieši sezonas galvenajos mačos un ikviens arī beidzot grib uzvarēt Frīdrihu.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis apstiprināja, ka visi mūsējie veseli, Covd -19 tests iziets, kaut bobslejā jau nekad nav tā, ka nekas nesāp. Ķibermanis brauks ar jauno BTC bobu, Melbārdim Valnera ražojums un mūsu debitanta rīcībā nedaudz vecāks bobs. Pirmajā dienā treniņos Cipulis pašās trases beigās krita, bet ar katru dienu jau gāja labāk sarežģītajā Altenbergas trasē.

Pirmais sacensību brauciens jau aizvadīts un pēc tā līderis ir Frīdrihs, 0.52 sekundes priekšā tuvākajām sekotājam šveicietim Fogtam. Komentāri lieki. Par 0.54 sekundēm atpaliek Lohners un 0.59 Ķibermanis. Turpat arī Hanighofers, Melbārdis septītais, plus 0.69. Cipulis 23 pozīcijā. Kā telefonintervijā LTV 7 atzina Sandis Prūsis, Ķibermanim brauciens nesanāca, kļūdas trešajā, ceturtajā arī sestajā un septītajā virāžā, pēc tam, devītajā. Varēja labāk un tā arī vienlaikus priecīgā ziņa, cīņa vēl būs. Melbārdis pēc izpildījuma labāks brauciens un tīri labs arī starta ieskrējiens, kaut kopumā startā Ķibermanis bija otrs labākais aiz Frīdriha. Liela kļūda austrietim Maijeram, viņš ārpus pirmā desmitnieka , tāpat otrajā desmitniekā arī Kripss. Altenbergā visu laiku sniga un ar zemākajiem starta numuriem nebija viegli, ko gan neapstiprināja Hanighofera brauciens. Cipulim kopumā nebija slikti, kaut beigu tendencei vajadzēja būt labākai, pagaidām viņš 23.vietā.

Otrajā braucienā mūsējiem gāja sliktāk. Ķibermanim 11.rezultāts finišā un Melbārdim 15. Ķibermanim it kā brauciens bija labāks par pirmo, bet vienalga labi negāja, ko atzina Sandis Prūsis. “ Pa sniegu neiet un viss. Jā bija kļūdiņa trešajā virāžā, bet daudziem citiem pat vairāk kļūdu un rezultāts labāks. Melbārdis nobrauca sliktāk, tas gan. Jācer. Rīt būs citādāks laiks un ies labāk, līdz trešajai vietai Ķibermanim ir 0.26 sekundes un pašlaik tas izskatās daudz.”. Pēc pirmās dienas otrais ir Lohners, kas Frīdriham zaudē 0.88 sekundes, vēl par 0.05 vairāk no līdera atpaliek Fogtss. Turpat netālu arī Hanighofers un Frīdli. Olimpiskais čempions kanādietis Kripss gan arī tikai desmitais, kaut otrais brauciens bija labāks. Kritienu piedzīvoja austrietis Maijers, līdz ar to Cipulis pakāpās uz 22.pozīciju.

Trešais brauciens svētdien pulksten 15.30 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7. Kopā pasaules čempionātā divniekos četri braucieni, gluži kā pārējās disciplīnās, izņemot skeletona stafeti.

Rezultāti pēc diviem braucieniem
Foto galerija

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija