Top
07 Feb
Frīdriham uzvara un jauns rekords, Ķibermanim sestā vieta
Foto autors: Viesturs Lācis

Pasaules čempionātā bobslejā divniekiem svētdien pēdējie divi braucieni un lieli pārtsiegumi vairs nenotika. Pēc pirmās dienas pārliecinošs līderis bija vācietis Frančesko Frīdrihs, taču cīņa par pārējam godalgotajām vietām vēl bija aktuāla. Oskars Ķibermanis kopā ar Matīsu Mikni bija pēc diviem braucieniem sestie, Melbārdis ar Kristu Lindenbaltu devītie un Emīls Cipulis ar Arni Bebrišu 22. Ķibermanis no otrās vietas, vācieša Lohnera atpalika par 0.31 sekundi, no trešās vietas šveicieša Fogta par 0.26 sekundēm. Ne pārāk tālu. Tiesa, vēl nedaudz priekšā mūsējiem arī vācietis Hanighofers un šveicietis Frīdli. Melbārdim vēl reāla cīņa par sešinieku, savukārt jaunajam Emīlam Cipulim bez pretinieku palīdzības grūti bija iekļūt labāko 20. skaitā, tad vienā braucienā jālikvidē 0.67 sekunžu deficīts. Beigās šajā čempionātā uzvara Frīdriham, viņam desmitais tituls karjerā, jauns rekords. Lohneram sudrabs, bet viņš atpalika ļoti daudz , par 2.05 sekundēm, arī trešā vieta Vācijai, jaunajam pilotam Hanighoferam, plus 2.23. Tūdaļ aiz goda pjedestāla šveicieši Frīdli un Fogtss, Ķibermanis sestais, Melbārdis 12.vietā.

Trešais brauciens neko jaunu neatnesa un Frīdriha pārsvars vēl lielāks. Tuvāko sekotāju Lohneru viņš apsteidza jau par 1.48 sekundēm, trešo vietu dalīja šveicietis Fogts un vācietis Hanighofers, plus 1.72 no līdera. Piektais šveicietis Frīdli un Ķibermanis tajā pašā pozīcijā, sestais laiks arī trešajā braucienā. Melbārdim devītais rezultāts gan braucienā, gan triju braucienu summā. Cipulis pakāpās par vienu pozīciju un čempionātu pabeidza 21.vietā, trešajā braucienā krita holandietis Fogts,

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis telefonintervijā sacīja, ka nekas jau pa nakti nav mainījies. Vai snieg, vai nesnieg, tendences tās pašas un arī Ķibermanim bija kļūdas - trešajā, ceturtajā un sestajā virāžā. Melbārdim arī vakar viens brauciens labāks, Cipulis kopumā pārbaudi izturēja. “Arī sesto vietu pasaules čempionātā nav viegli izcīnīt,” – tā atzina Prūsis. Viņš gan piebilda, ka viss summējās kopā, bija kļūdas arī pašiem pilotiem un arī kopējās tendences trasē vāciešiem un šveiciešiem labākas, tur nav ko piebilst.

Beigu braucienā vien mainījās tas, ka kļūdījās šveicietis Fogts un no dalītās trešās vietas viņš noslīdēja uz piekto. Vācijai viss goda pjedestāls, Ķibermanis sestais un Melbārdis noslīdēja uz 12.vietu, kļūda pēc devītās virāžas.

Nākamnedēļ Altenbergā čempionāts turpināsies ar skeletona sacīkstēm, tāpat bobsleju četrinieku kamanām un monobobu sievietēm, būs arī jauktā stafete skeletonā.

Sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija