Top
26 Nov
Endija Tērauda 23.vietā Īglsā, pārsteidz Margaļjo
Foto autors: Viesturs Lācis

Īglsas trasē Austrijā beidzies sezonas otrais posms skeletonā sievietēm. Atkal uzvarēja krievu sportiste Jeļena Ņikitina. Otrā Kimberlija Bosa no Nīderlandes, bet trešā itāliete Valentīna Margaljo, kurai tas pirmais goda pjedestāls karjerā šādā konkurencē. Endija Tērauda 23.vietā šajā posmā, mūsu sportiste atkal netika pie otrā brauciena.

Arī šoreiz sieviešu konkurencē bija 25 dalībnieces, tikai viena būtiska izmaiņa, vienu no ķīnietēm nomainīja viņas tautiete Jusī Lī, kura šīs sezonas sākumā ļoti pārliecinoši bija uzvarējusi pirmajos četros Eiropas kausa posmos Lillehammeres un Vinterbergas trasēs.

Endijai Tēraudai šoreiz bija ļoti veiksmīga izloze, trešais starta numurs. Braucienā gan 23.vieta , tāda arī starta ieskrējienā un līdz ar to sacensības beidzās Iglsā jau pēc pirmā brauciena. Atstarpe ar līderi ļoti liela, plus 1.45 sekundes, Pirms nedēļas Endija Tērauda Īglsā bija 22.vietā, līdz 20.pozīcijai un otrajam braucienam pietrūka 0.19 sekundes, šoreiz vēl vairāk.

Pārliecinoši pirmā pēc pirmā brauciena krievu sportiste Jeļena Ņikitina, otrā Kimberlija Bosa no Nīderlandes, plus 0.23 sekundes, trešā krieviete Jūlija Kanakina , plus 0.41. Negaidīti, bet otrajam braucienam nekvalificējās arī vāciete Žaklīna Lēlinga.

Pirmā brauciena beigās par šīs dienas iespaidiem LTV 7 dalījās viens no Lielbritānijas izlases treneriem Mareks Mezencevs :” Šogad konkurence jau pavisam cita, to pierāda jau pirmie posmi, daudzi pielikuši klāt. Man, man , protams, prieks par Vestona uzvaru, ķīnieši ir kaut ko atraduši tehnikā, tas arī redzams. Vēl gan sezona gara, pāragri izdarīt secinājumus, arī par Endiju Tēraudu. Jā, viņa atkal netiek pie otrā brauciena, bet arī ir eksperimenti ar tehniku un , piemēram, Jaņcinā viņai ļoti labi gāja, te Īglsā gan ar tādu startu nav ko darīt.”

Otrajā braucienā lieliska bija itāliete Margaljo, kas spēja no astotās pozīcijas pakāptie uz trešo, braucienā absolūti labākais laiks. Pirmais goda pjedestāls itālietei karjerā, viņa summā 0.45 sekundes zaudēja Ņikitinai un 0.25 Bosai.

Pirms nedēļas Īglsā uzvarēja krievu sportiste Jeļena Ņikitina. Otrā bija Nīderlandes skeletoniste Kimberlija Bosa un trešā pirmo reizi karjerā Kima Meilmansa no Beļģijas. Līdz ar to pasaules kausa kopvērtējumā pēc pirmajiem diviem posmiem pārliecinoša līdere ir Ņikitina, otrā tikpat pārliecinoši Bosa un trešā jau itāliete Valentino Margaljo.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija