Top
14 Jan
Endija Tērauda 21.vietā PK posmā un 12.vietā Eiropas čempionātā; austrālietei Narakotai pirmā uzvara
Foto autors: Viesturs Lācis

Dabīgā ledus trasē Sanktmoricā Šveicē piektdien pēdējais, astotais sezonas posms skeletonā pasaules kausā. Vienlaikus tas bija arī Eiropas čempionāts. Sievietēm 25 dalībnieču konkurencē arī Endija Tērauda. Pēc pirmā brauciena viņa 21.vietā pasaules kausā un 12. Eiropas čempionāta ieskaitē. Līdz tikšanai pie otrā brauciena pietrūka 0.02 sekundes. Par uzvarētāju šajā posmā kļuva austrāliete Žaklīna Narakota, Eiropas čempionātā zelts Kimberlijai Bosai no Nīderlandes, kura triumfēja arī pasaules kausā sezonas kopvērtējumā.

Izlozei bija labpaticis Endijai Tēraudai piešķirt otro starta numuru, kas rīta agrumā dabīgā ledus trasē nav labi. Ja tā nebūtu noticis, Tērauda dotos pirmajā braucienā pēc reitinga ar 22. numuru. Starta ieskrējienā 20.laiks, finišā 21.vieta, bija arī sīkas kļūdiņas braucienā un tas nozīmē, ka sezona pasaules kausā beidzās jau pēc pirmā brauciena.

Par līderi pirmajā braucienā kļuva austrāliete Žaklīna Narakota, kas startēja ar 20. numuru Par 0.17 sekundēm atpaliek pasaules kausa līdere Kimberlija Bosa no Nīderlandes, trešā austriete Janīna Floka, plus 0.44 sekundes.

Otrajā braucienā Žaklīna Narakota tomēr sp`1eja nosargāt pārsvaru, izcīnot vēsturisku uzvaru Austrālijai skeletonā. Summā viņa par 0.06 sekundēm apsteidza jauno pasaules kausa ieguvēju Kimberliju Bosu un par 0.66 sekundēm kanādieti Mirelu Raņevu.

Eiropas čempionātā zelts Bosai, sudrabs austrietei Janīnai Flokai, kas pasaules kausa posmā bija ceturtā un bronza tikai izcilajai startētājai itālietei Valentīnai Margaljo. Posmā viņa piektā un Eiropā trešā. Starp citu, otrajā braucienā Margaljo bija trešais labākais laiks. Endija Tērauda tātad posmā 21.vietā, Eiropas čempionātā 12.vietā.

Pasaules kausa kopvērtējumā uzvarēja Nīderlande sportiste Kimberlija Bosa, otrā Janīna Floka un trešā Jeļena Ņikitina no Krievijas. Vācietēm neveiksmīgs starts Sanktmoricā un labākā kopvērtējumā Tīna Hermane tikai ceturtā. Endija Tērauda kopvērtējumā 21. pozīcijā pasaules kausā.

REZULTĀTI > PK8 Sanktmorica
REZULTĀTI > Eiropas čempionāts

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija