Top
14 Jan
Emīla Cipuļa komanda izcīna bronzas godalgu Pasaules kausa posmā Sanktmoricā
Foto autors: Viesturs Lācis

Emīla Cipuļa četrinieks otro posmu pēc kārtas izcīna 3.vietu Pasaules kausa sacensībās. Šveicē, Sanktmoricā notiekošajā posmā Cipulis pēc pirmā brauciena bija ceturtais, bet otrajā piegājienā veica ļoti labu braucienu un pakāpās par vienu vietu augstāk. Jēkaba Kalendas kvartetam 11.vieta 20 komandu konkurencē.

Cipuļa četrinieks ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu, pirmo reizi sezonā startējot šādā sastāvā, uzrādīja septīto labāku ieskrējiena laiku - 5,09 sekundes, bet ne visai veiksmīgi pilots izbrauca pirmo līkumu, kuru sportisti sauc par "atzveltnīti" vai "kinku", pēc kura neizdevās uzņemt nepieciešamo ātrumu. Turpinājumā Cipulis par ātru iebrauca Neša-Diksona virāžā, pēc kuras nokavēja izeju, lai pienācīgi sagatavotos "Horse-Shue" virāžai, bet "zirga pakavu" izdevās labi izbraukt, kas deva vienu no lielākajiem izejas ātrumiem, lai finišu sasniegtu ar ceturto labāko rezultātu, tikai 13 simtdaļas aiz līdera.

Otrajā braucienā Cipulis izlaboja kļūdas trases augšdaļā, atrada pareizo trajektoriju "Horse-Shue" un ar lielāko izejas ātrumu traucās pretī finišam, sasniedzot to ar trešo labāko laiku braucienā, kas arī divu braucienu summā ļāva iespraukties godalgoto trijniekā, apsteidzot Hola četrinieku, kuram otrais brauciens nepadevās.

Kalendas komanda jau ierastajā sastāvā ar Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu pirmajā braucienā finišu sasniedza 13.vietā. Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis problēmas saskatīja jau pirmajā taisnē, kur par daudz tika zaudēts laiks, vairākkārt atsitoties pret apmalēm, bet visvairāk problēmas bija ar "zirga pakava" izbraukšanu, jo arī Kalendam iepriekš Neša-Diksona virāža nebija sanākusi, kas liedza atrast pareizo trajektoriju, lai iegūtu paātrinājumu pēc šīs trases atslēgas virāžas. Otrajā braucienā Kalendam izdevās izlabot kļūdas un braucienā uzrādīt 11.rezultātu, kas arī braucienu summā ļāva pakāpties par divām pozīcijām - uz 11.vietu.

Gluži kā divnieku sacensībās, arī četriniekos nepārspētas palika abas Vācijas ekipāžas. Arī šoreiz uzvara Johanesa Lohnera kvartetam, bet otrā vieta - Frančesko Frīdriha komandai.

Kopvērtējumā ar 1095 punktiem līdera pozīciju saglabā Lohners, otrais ar 1070 punktiem ir Frīdrihs, bet Cipulis ar 968 punktiem saglabā trešo vietu.

Nākamās Pasaules kausa posms no 26. līdz 28.janvārim risināsies Norvēģijā, Lilehammeres olimpiskajā trasē.

REZULTĀTI
FOTO GALERIJA

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija