Top
03 Mar
Emīla Cipuļa četrinieks izcīna 4.vietu Pasaules čempionātā Vinterbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Emīla Cipuļa bobsleja četrinieks šodien Vācijā, Vinterbergas trasē izcīnīja augsto ceturto vietu sezonas galvenajos mačos - Pasaules čempionātā. Medaļnieku vidū visas trīs Vācijas komandas, bet par čempionu tika kronēts Frančesko Frīdriha četrinieks.

Jēkaba Kalendas četriniekam pēc pirmā brauciena izdevās uzrādīt 11.vietu, bet otrajā - piedzīvoja kritienu un no tālākas cīņas izstājās.

Pirmais brauciens

Emīla Cipuļa komanda arī Pasaules čempionātā startēja savā ierastajā sastāvā, ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu, pirmajā braucienā sasniedzot ceturto labāko starta laiku - 5,06 sekundes, līderiem zaudējot sešas simtdaļas. Finišā Latvijas vadošā komanda sasniedza trešo rezultātu, 0,46 sekundes zaudējot Frančesko Frīdriha un 0,29 - Johanesa Lohnera četriniekiem.

Arī Jēkaba Kalendas kvartets savā ierastajā sastāvā, ar stūmējiem Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu, startā sasniedza 11.rezultātu, un to pašu vietu arī finišā.

Latvijas komandas treneris Sandis Prūsis: "Abiem pilotiem ir labas rezerves turpinājumā. Lai arī pirmo braucienu aizvadījām normāli, kļūdas bija abiem. Treniņos strādājām pie devītas virāžas izbraukšanas, kas līdz šim Cipulim ne visai sanāca, bet sacensību pirmajā braucienā viņš ar to tika galā labi, bet ne tik labi sanāca izbraukt otro virāžu, apļa izeju un līdz ar to nesanāca arī astotā virāža. Līdzīgas kļūdas arī Kalendam, bet viņam arī piektajā virāžā bija aizķeršanās. Redzēsim, kā būs otrajā braucienā, kad jāstartē kopā ar tiem, kuriem nebija tik labi starta numuri - ar Amūru un Holu."

Otrais brauciens brauciens

Jau pirmā brauciena startā Cipuļa komandas stūmējiem neizdevās rast perfektu saskaņu, salecot kamanās, bet otrajā braucienā kļūda bija vēl pamanāmāka - Spriņģim ar Mikni laikā neizdevās atrast vietu kamanās, un, lai arī startā uzlabojums par divām simtdaļām, tomēr izejas ātrums krietni zaudēts un pirmajās virāžās tas izpaudās ar nepietiekamu ātrumu, lai konkurētu ar labākajiem. Finišā sasniegts astotais rezultāts, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz ceturto vietu, bet joprojām saglabājot labas izredzes cīņai par medaļām, jo trešajā vietā esošais Ādams Amūrs ir priekšā tikai par piecām simtdaļām. Pirmo vietu joprojām ieņem Frīdrihs un otrais ir Lohners.

Kalendas četriniekam labs brauciena sākums, līdz trases vidusdaļai pat sasniegts astotais rezultāts, bet atkal kļūda devītajā virāžā, kas maksāja kritienu. Vēlāk gan kamanas atkal nokrita uz slidām, kas ļāva sasniegt finišu, bet laika izteiksmē tika zaudēts ļoti daudz, atvadoties no cīņas par iekļūšanu desmitniekā. Pēc otrā brauciena Kalendas komandai 20.vieta 22 komandu konkurencē un teorētiskas iespējas turpināt sacensības, bet svētdienas rītā komanda lēma nestartēt.

Latvijas komandas treneris Sandis Prūsis: "Vēl neesmu sportistus saticis, tāpēc nevaru komentēt, kas tieši Cipuļa komandai notika startā, un tā kā braukšanas ziņā rupju kļūdu nebija, tad varam tikai spriest, cik daudz tika zaudēts izejas ātrumā ar pārāk ilgu sasēšanos. Pacīnīties par medaļām, protams, joprojām varam un tas ir labi. Savukārt Kalenda kļūdījās devītajā virāžā un ar to arī labais otrais brauciens tika sabojāts. Nezinu, vai rīt komanda startēs, bet, ja godīgi, neredzu lielu vajadzību to darīt."

Trešais brauciens

Ar vēlreiz labotu trases rekordu otrās dienas pirmajā braucienā izcēlās Frīdriha ekipāža, kas vēl vairāk attālinājās no pārējām konkurentu komandām, ieskaitot Lohnera un Amūra četriniekus. Cipulim braucienu izdevās veikt ļoti labi, bez acīmredzamām kļūdām, uzrādot finišā trešo rezultātu, kas braucienu summā gan neļāva pakāpties augstāk, bet izdevās pietuvoties par vienu simtdaļu Vācijas trešajai ekipāžai - pirms pēdējā brauciena Cipuļa ekipāžai pietrūkst četras simtdaļas līdz bronzai.

Ceturtais brauciens

Pēdējā braucienā Cipuļa kvartets sasniedza savu labāko starta ieskrējiena laiku - 5,01 sekundi, kas noslēdzošajā piegājienā bija otrais labākais starp pārējiem konkurentiem, un lai arī trasē rupju kļūdu nebija, kamanas vairs neslīdēja tik labi kā Vācijas vadošajām ekipāžām un neizdevās sadeldēt četru simtdaļu starpību, lai cīnītos par godalgām, pēdējā braucienā pat Amūrs vēl tikai palielināja pārsvaru pār latviešiem, izcīnot pirmo medaļu Pasaules čempionātos ar četrinieku kamanām. Lohnera ekipāža pēdējā braucienā uzrādīja tikai septīto rezultātu, bet ar to pietika, lai droši sasniegtu otro vietu summā, bet pārliecinoši uzvaru izcīnīja Frīdriha četrinieks.

Emīls Cipulis pērn savu četrinieku aizveda līdz vicečempionu titulam. Ja pirms gada Cipuļa iesaistīšanās cīņā par medaļām daudziem bija pārsteigums, tad šogad Latvijas vadošais pilots jau pieskaitīts pie sacensību favorītiem. Turklāt arī Pasaules kausa kopvērtējumā Cipulis ieņem otro vietu, zaudējot vien vācietim Frančesko Frīdriham, bet apsteidzot pēdējā posmā nestartējušo Johanesu Lohneru.

Latvijas bobslejisti pošas mājup, lai jau pēc dažām dienām dotos uz ASV, kur notiks Pasaules kausa izcīņas pēdējais, astotais posms sarežģītajā Leikplesidas trasē.

REZULTĀTI
PUBLICITĀTES FOTO

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija