Top
27 Jan
Ekmanis trasē sacenšas pret Langenu, Šaimeru un Langi
Foto autors: Viesturs Lācis

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kēnigszē trasē Vācijā risinājās ne tikai Pasaules kausa izcīņas sacensības, bet arī Čempionu sacīkstes, kurā sacenšas agrāko gadu čempioni bobslejā. Latviju sacensībās pārstāvēja mūsu pirmais medaļnieks bobslejā - 1984.gada Sarajevas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Zintis Ekmanis.

Šīs sacīkstes ir paredzētas skatītāju un pašu sportistu izklaidēšanai, un tās notiek jau vairākus gadus. Lai sacensības būtu interesantākas, sportisti pirms starta izlozē, ar kurām kamanām piedalīsies. Lai arī gribētos agrāko gadu čempionus sēdināt visjaunākajās un ātrākajās kamanās, šajās sacensībās piedalās tikai ar vēsturiskiem bobiem - vecākās kamanas bija no 1930.gada, bet jaunākās - 2000.gada Drēzdenes rūpnīcas četrinieks.

Čempionu sacīkstēs piedalījās gan ar divnieku, gan četrinieku kamanām, brauciens tika aizvadīts no trases vidus, bez starta ieskrējiena. Uzvarētājs bija tas, kuram izdevās uzrādīt pēc iespējas līdzīgāku rezultātu abos braucienos, nevis vērtējot trasē uzrādīto laiku. Tā kā abos braucienos Kristofa Langena kamanas finišu nesasniedza, tad organizatori, apbruņojoties ar krietnu humora devu, lēma, ka uzvara pienākas tieši Langenam.

Kā čempioniem veicās trasē, redzams video.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija