Top
13 Nov
EK posmā Cipuļa četrinieks astotais, Kaufmanis divreiz krīt
Foto autors: Viesturs Lācis

Šodien Eiropas kausa izcīņā notika pirmās sacensības bobsleja četrinieku ekipāžām. Norvēģijā, Lillehammeres trasē notiekošajā posmā Latviju pārstāvēja abi mūsu jaunie piloti - Emīls Cipulis un Dāvis Kaufmanis - ar stūmējiem. 12 komandu konkurencē Cipuļa četrinieks astotais, bet Kaufmaņa ekipāžai kritieni abos braucienos, bet rezultāts - ieskaitīts - 10.vieta.

Latvijas bobsleja komanda Norvēģijā joprojām nav saņēmusi savas sacensību kamanas un inventāru, abas komandas brauc bez labākajiem slieču komplektiem. Kaufmanim nākas startēt četrinieku sacensībās ar rezerves kamanām, savukārt Cipulim - nācās izīrēt no norvēģiem novecojušas četrinieku kamanas, ar kurām Lillehammeres trasē tiek vesti tūristi. Neskatoties uz problēmām ar tehniku, šodien neveicās arī ar braukšanu.

Trase šodien bija ļoti ātra - pirmie braucēji laboja Lillehammeres rekordus. Rekordam tuvojās arī vācietis Rihards Elsners, bet trases beigās kļūdījās un piedzīvoja kritienu, un otrajā braucienā nemaz nepiedalījās. Vēlāk trasē devās Rio Šinoharas ekipāža no Japānas, kas arī piedzīvoja kritienu.

Latvijas Eiropas kausu komandas treneris Jānis Skrastiņš: "Es jau Kaufmanim sejā redzēju, kā viņš sāk satraukties par ātro ledu, kad nokrita vācietis. Un pēc tam japānis krita, tad jau vispār Kaufmanis palika nekāds," šodienas notikumus atstāsta treneris. "Nav jau vērts šoreiz pat komentēt braukšanu - pats sevi satrauca un abos braucienos nokrita vienā un tajā pašā vietā. Par laimi, abas reizes finišu sasniedza, tātad mums tik ļoti nepieciešamā ieskaite ir gūta, turklāt abiem pilotiem."

Ar vecām norvēģu kamanām braucot, Emīls Cipulis ar stūmējiem Arni Bebrišu, Regnāru Kirejevu un Valtu Zariņu sasniedza astoto rezultātu, bet Dāvis Kaufmanis ar Ivo Kleinbergu, Lauri Kaufmani un Edgaru Nemmi, abos braucienos finišējot ar slidām gaisā, tika pie desmitā rezultāta, jo gan Elsnera, gan Šinoharas ekipāžas, pēc pirmajā braucienā piedzīvotā kritiena, sacensības neturpināja.

"Edgars Nemme izskatījās savainojies, bet paši tikko tikai atbraucām no sacensībām, rīt no rīta skatīsimies, kas mums ir gatavi braukt nākamajās sacensībās," atzina Skrastiņš.

Rīt Lillehammerē notiks vēl vienas četrinieku sacensības, kurās atkal abiem Latvijas pilotiem jāgūst ieskaite (jāfinišē ar rezultātu), lai izpildītu kvalifikāciju un varētu piedalīties Pasaules kausa izcīņā.

Vēl šodien Norvēģijā notika sacensības skeletonistiem. Pie dubultuzvaras tika ķīnieši Žengs Jins un Haifengs Žu. No mūsu sportistiem vislabākais atkal bija Krists Netlaus, kurš izcīnīja sesto vietu. Elvis Veinbergs 11.vietā, savukārt Valts Smilga 15.vietā.

EK bobslejā

EK skeletonā

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija