Top
24 Feb
Ejot puslaikā, Cipulim ar Mikni 6.vieta Pasaules čempionātā
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobslejisti Emīls Cipulis un Matīss Miknis ieņem sesto vietu pēc pirmajiem diviem no četriem braucieniem Pasaules čempionātā, kas šogad notiek Vācijā, Vinterbergas trasē. Otrs Latvijas divnieks, Jēkabs Kalenda ar Edgaru Unguru, otrajā braucienā krita un palika pēdējie 28.vietā. Svētdien izšķirošie divi sacensību braucieni, sākums 14:15 pēc Latvijas laika, tiešraide kanālā Go3 Sport Open.

Pirmais brauciens

IBSF reitingā esot piektajā vietā, bet nestartējot traumu guvušajam šveicietim Mihi Fogtam, Emīlam Cipulim bija iespēja ceturtajam izvēlēties starta numuru, un ceturto viņš arī paņēma. Pirmā brauciena laikā gaisa temperatūra +2 grādi trasē radīja sarmu, kas ievērojamas priekšrocības deva tiem, kuri startēja paši pirmie. Labākos rezultātus sasniedza visas trīs Vācijas komandas - pirmie Frančesko Frīdrihs ar Aleksandu Šūleru, uzrādot jaunu trases rekordu 54,67 sekundes. Otrie - brāļi Ādams un Isams Amūri, kuri līderiem zaudēja tikai sešas sekundes simtdaļas. Trijnieku noslēdza Johanesa Lohnera un Georga Flaišhauera ekipāža, Frīdriham zaudējot 0,25 sekundes.

Cipulim ar Mikni pirmajā braucienā septītais starta laiks - 5,16 sekundes, un arī finišā septītais rezultāts. "Cipulis labi nobrauca, bez lielām kļūdām," Latvijas ekipāžas sniegumu komentēja komandas treneris Sandis Prūsis. "Bet Kalendam gan bija diezgan rupjas kļūdas. Treniņos abi bija visai līdzīgi, bet tas ir tikai pirmais brauciens - uztraukums būs mazinājies un gaidīsim labākus nākamos braucienus," pauda Prūsis. Kalendam ar Unguru devītais labākais starts - 5,18 sekundes, vēl līdz trases vidusdaļai izdevās uzrādīt līdzvērtīgu rezultātu Cipuļa laikam, bet beigu posms vairs nebija tik precīzs un finišu izdevās sasniegt 12.vietā 28 komandu konkurencē.

Otrais brauciens

Līderu trio palika nemainīgs arī otrajā braucienā. Frīdrihs tikai palielināja pārsvaru līdz 0,22 sekundēm pār brāļiem Amūriem, bet Amūri - par 0,30 sekundēm apsteidza Lohnera divnieku. Cipuļa ekipāžai padevās labs brauciens, jau sākot ar ceturto labāko starta laiku - 5,12 sekundes - un finišā sasniegto sesto rezultātu, izdevās arī divu braucienu summā pakāpties uz sesto pozīciju. Tikmēr Kalendas ekipāža otrajā braucienā kļūdījās devītajā virāžā un piedzīvoja kritienu. Kamanas gan finišu sasniedza, tāpēc rezultāts ir ieskaitīts un komanda saglabā iespēju startēt rītdienas braucienos. Pēc kritiena abi sportisti pašu spēkiem pameta trasi.

Šīs nedēļas oficiālajos treniņbraucienos abi mūsu piloti samainījās ar bobsleja kamanām un tā startē arī sacensībās. Emīls Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni brauc ar savu pagājušās sezonas divnieku, kuru šosezon izmantoja Kalendas komanda, bet Jēkabs Kalenda ar Edgaru Unguru - ar Oskara Ķibermaņa olimpiskajām divnieku kamanām, ar kurām iepriekšējos posmos brauca Cipulis.

Šonedēļ ar veselības problēmām saskārās pilots Jēkabs Kalenda, kuram vairākas dienas bija temperatūra.

Izšķirošie trešais un ceturtais brauciens notiks svētdien. Braucienu tiešraide kanālā Go3 Sport Open.

REZULTĀTI
PUBLICITĀTES FOTO

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija