Top
07 Jan
Dāvim Kaufmanim astotā vieta Altenbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Altenbergas trasē Vācijā Eiropas kausa kārtējā , piektajā posmā bobslejā astoto vietu ieņēmusi Latvijas ekipāža – pilots Dāvis Kaufmanis kopā ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu. Pārliecinoši divnieku konkurencē uzvarēja vācietis Hans Peters Hanighofers, kas decembrī debitēja arī pasaules kausā . Vēl pirmajā trijniekā vācieša Jonasa Januša un kanādieša Krisa Springa ekipāžas.

Kopā nākamā pasaules čempionāta mājvietā startēja 18 ekipāžas un dalībnieku sastāvs gana spēcīgs, eiropiešiem pievienojies arī kanādietis Kriss Springs. Latvijai šoreiz tikai viena ekipāža un tā arī būs vienīgā, kas pārstāvēs mūsu valsti šīs nedēļas nogalē Eiropas un arī pasaules kausa izcīņā, diemžēl arī mūsu valstsvienību skārusi Covid-19 pandēmija. Vairums mūsu bobslejistu ir kontaktpersonu statusā un uz pasaules kausa posmu un Eiropas čempionātu Vinterbergā neviens mūsējais neaizbrauca.

Altenbergas trasē Dāvim Kaufmanim visai solīds sniegums šādā spēcīgā konkurencē- pirmajā braucienā viņam desmitais labākais laiks, otrajā jau astotais un summā astotā vieta, par 1,47 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja. Mūsējiem abos braucienos bija teicams starts - vispirms otrs labākais laiks un pēc tam arī pats labākais. Beigas finišā Kaufmanim priekšā trīs vācu ekipāžas, pa vienai kanādieši, austrieši, šveiciešu un krievu komandai.

Nedēļas nogalē sacīkstes Altenbergā turpināsies, piektdien vēl viens posms divniekiem, sestdien būs četrinieku mači. Divniekos pēc pieciem posmiem Dāvis Kaufmanis ir otrajā vietā pilotu vērtējumā .

Sacensību protokols

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija