Top
29 Feb
Dārta Zunte Pasaules čempionāta debijā ieņem 28.vietu
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas jaunā skeletoniste Dārta Zunte savā pirmajā Pasaules čempionātā ierindojās 28.vietā. Latviete čempionātā aizvadīja trīs braucienus, katrā no tiem uzlabojot savu rezultātu.

Vācijā, Altenbergas trasē notiekošajā Pasaules čempionātā dramatiskā cīņā par uzvaru labāka izrādījās mājniece Tīna Hermana, kas izcīnīja savu trešo čempiones titulu.

Trases uzturētājiem piektdien nācās krietni pacensties, lai pirms sacensībām savestu trasi kārtībā - vēl no rīta sniegputenis bija sanesis trasē sniegu un vietām veidojās kupenas. Tiesneši lēma, ka sacensību režīmā trase tiks tīrīta pēc katras trešās sportistes. Sestdien nokrišņu nebija.

Pirmais brauciens

Par lielāko pārsteigumu parūpējās šveiciete Marina Žilardoni, kura uzrādīja pārliecinoši labāko rezultātu pirmajā braucienā, veicot tīru braucienu. Tuvākā sekotāja - Jeļena Ņikitina no Krievijas, zaudējot līderei 0,31 sekundi. 3.vieta Džeinai Šanelai no Kanādas.

Sacensību jaunākā dalībniece Dārta Zunte pirmajā braucienā uzrādīja 27.rezultātu.

Otrais brauciens

Arī otrajā braucienā pārliecinoši labākā Žilardoni, kura tikai palielināja pārsvaru pār konkurentēm. Veicot labu braucienu, no 5.vietas pirmajā uz 2.vietu divu braucienu summā pakāpās mājniece Tīna Hermana, 3.vieta Ņikitinai. Tikmēr Šanela rupji kļūdījās un atkāpās uz 8.vietu.

Zunte otrajā braucienā uzlaboja savu rezultātu par vairāk nekā pussekundi, uzrādot braucienā 25.vietu. Latviete pietuvojās konkurentēm ar labām izredzēm trešajā braucienā pakāpties kādu vietu augstāk.

Trešais brauciens

Lai arī braucienu summā šveiciete Žilardoni joprojām saglabāja vadību, braucienā pārliecinoši ātrākā bija austriete Janīne Floka, kura pēc pirmās dienas 4.vietas spēja pakāpties uz 3.vietu summā, no trijnieka izstumjot Ņikitinu. Hermana joprojām saglabāja 2.vietu, bet austriete ir pietuvojusies un viss izšķirsies pēdējā braucienā.

Savā pēdējā braucienā Zunte uzrādīja 23.rezultātu startā un trases augšdaļā rezultāts bija ievērojami labāks nekā pirmos divos braucienos, taču neizdevās laba ieeja aplī, kādēļ paātrinājumu vairs neizdevās iegūt. Pēdējā braucienā 27.rezultāts, bet tas summā neļāva pakāpties augstāk par pēdējo, 28.vietu.

Ceturtais brauciens

Īsta drāma risinājās pēdējā braucienā. Viena no medaļu pretendentēm, vāciete Žaklīne Lēlinga veica labu braucienu, apsteidzot Ņikitinu un izcīnīja 4.vietu. Floka, lai arī centās pacīnīties par sudraba godalgu, pēdējā braucienā kļūdījās devītās virāžas izejā un tālāk trasē vairs nespēja uzņemt ātrumu, bet, pateicoties labiem iepriekšējiem braucieniem, summā spēja saglabāt 3.vietu. Hermana pirms pēdējā brauciena bija otrā, veica teicamu ceturto braucienu, uzrādot jaunu trases rekordu. Pēdējā trasē devās Žilardoni, kura zaudēja astoņu desmitdaļu iekrāto pārsvaru un piekāpās Hermanai, izcīnot sudraba godalgu.

Līdz ar to 2019./2020.gada sezona skeletonā ir noslēgusies. Vēl Altenbergā notiks bobsleja sacensības četriniekiem.

REZULTĀTI: PČ Altenberga. Skeletons, sievietes

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija