Top
25 Feb
Cipulis un Miknis otro gadu pēc kārtas izcīna 6.vietu Pasaules čempionātā
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobslejisti Emīls Cipulis un Matīss Miknis izcīnīja sesto vietu Pasaules čempionātā bobslejā, kas šogad notiek Vācijā, Vinterbergas trasē. Pēc pirmā brauciena Cipulis bija septītais, bet jau no otrā brauciena ieņēma 6.vietu un to arī saglabāja līdz ceturtā brauciena beigām.

Otrs Latvijas divnieks, Jēkabs Kalenda ar Edgaru Unguru, otrajā braucienā krita un palika pēdējie 28.vietā. Lai arī trešajā braucienā viņi varēja startēt, komanda izlēma to nedarīt, lai krātu spēkus četrinieku sacensībās. Pēc kritiena sportisti jūtoties labi un traumas nav guvuši.

Pirmais brauciens

IBSF reitingā esot piektajā vietā, bet nestartējot traumu guvušajam šveicietim Mihi Fogtam, Emīlam Cipulim bija iespēja ceturtajam izvēlēties starta numuru, un ceturto viņš arī paņēma. Pirmā brauciena laikā gaisa temperatūra +2 grādi trasē radīja sarmu, kas ievērojamas priekšrocības deva tiem, kuri startēja paši pirmie. Labākos rezultātus sasniedza visas trīs Vācijas komandas - pirmie Frančesko Frīdrihs ar Aleksandu Šūleru, uzrādot jaunu trases rekordu 54,67 sekundes. Otrie - brāļi Ādams un Isams Amūri, kuri līderiem zaudēja tikai sešas sekundes simtdaļas. Trijnieku noslēdza Johanesa Lohnera un Georga Flaišhauera ekipāža, Frīdriham zaudējot 0,25 sekundes.

Cipulim ar Mikni pirmajā braucienā septītais starta laiks - 5,16 sekundes, un arī finišā septītais rezultāts. "Cipulis labi nobrauca, bez lielām kļūdām," Latvijas ekipāžas sniegumu komentēja komandas treneris Sandis Prūsis. "Bet Kalendam gan bija diezgan rupjas kļūdas. Treniņos abi bija visai līdzīgi, bet tas ir tikai pirmais brauciens - uztraukums būs mazinājies un gaidīsim labākus nākamos braucienus," pauda Prūsis. Kalendam ar Unguru devītais labākais starts - 5,18 sekundes, vēl līdz trases vidusdaļai izdevās uzrādīt līdzvērtīgu rezultātu Cipuļa laikam, bet beigu posms vairs nebija tik precīzs un finišu izdevās sasniegt 12.vietā 28 komandu konkurencē.

Otrais brauciens

Līderu trio palika nemainīgs arī otrajā braucienā. Frīdrihs tikai palielināja pārsvaru līdz 0,22 sekundēm pār brāļiem Amūriem, bet Amūri - par 0,30 sekundēm apsteidza Lohnera divnieku. Cipuļa ekipāžai padevās labs brauciens, jau sākot ar ceturto labāko starta laiku - 5,12 sekundes - un finišā sasniegto sesto rezultātu, izdevās arī divu braucienu summā pakāpties uz sesto pozīciju. Tikmēr Kalendas ekipāža otrajā braucienā kļūdījās devītajā virāžā un piedzīvoja kritienu. Kamanas gan finišu sasniedza, tāpēc rezultāts ir ieskaitīts, bet trešajā braucienā paši izvēlējās nestartēt. Pēc kritiena abi sportisti jūtoties labi.

Trešais brauciens

Arī pēc trešā brauciena līderu trijnieks palika nemainīgs un vēl vairāk palielināja pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Ceturto vietu saglabāja Breds Hols no Lielbritānijas, piektais noturējās Frenks Delduka no ASV, kurš gan braucienā bija par 0,10 sekundēm lēnāks par Cipuli. Cipulis ar Mikni uzrādīja trešo labāko starta laiku - 5,13 sekundes, un braucienā uzrādīja piekto rezultātu, summā saglabājot sesto vietu.

Ceturtais brauciens

Cīņā par godalgām iesaistījās tikai Vācijas komandas. Frančesko Frīdrihs izcīnīja savu astoto čempiona titulu divnieku konkurencē, sudraba godalga jaunajam Ādamam Amūram, bet bronza pagājušā gada čempionām Johanesam Lohneram.

Emīls Cipulis ar Matīsu Mikni pēdējā braucienā uzrādīja ceturto labāko startu, veica stabilu braucienu, uzrādot 6.rezultātu, kas ļāva arī četru braucienu summā saglabāt 6.vietu.

Šīs nedēļas oficiālajos treniņbraucienos abi mūsu piloti samainījās ar bobsleja kamanām un tā startē arī sacensībās. Emīls Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni brauc ar savu pagājušās sezonas divnieku, kuru šosezon izmantoja Kalendas komanda, bet Jēkabs Kalenda ar Edgaru Unguru - ar Oskara Ķibermaņa olimpiskajām divnieku kamanām, ar kurām iepriekšējos posmos brauca Cipulis.

Šonedēļ ar veselības problēmām saskārās pilots Jēkabs Kalenda, kuram vairākas dienas bija temperatūra.

Nākamnedēļ Pasaules čempionāts turpināsies Vinterbergā ar bobsleja sacensībām - dāmas aizvadīs divnieku mačus, bet kungi - četrinieku.

REZULTĀTI
PUBLICITĀTES FOTO

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija