Top
17 Feb
Cipulis un Miknis izcīna 5.vietu Altenbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Latvijas bobslejisti, pilots Emīls Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni, izcīnīja augsto 5.vietu Vācijā, Altenbergas trasē notiekošajā Pasaules kausa posmā divnieku sacensībās. Jēkabs Kalenda ar Edgaru Unguru pēc pirmā brauciena tika diskvalificēti par svara pārsniegšanu un viņi no turpmākas dalības sacensībās bija izslēgti.

Abām Latvijas komandām šoreiz paveicās ar starta vietas izlozi - Cipulis bija pirmais no stiprāko grupas ar 4.numuru, bet tūlīt pēc tam trasē varēja doties arī Kalenda. Pirmajā braucienā Cipulim ar Mikni 5.rezultāts startā - 5,26 sekundes, visas trases garumā viens no labākajiem ātrumiem un finišā 4.vieta, zaudējot divām Vācijas ekipāžām ar pilotiem Frančesko Frīdrihu un Ādamu Amūru, kā arī Korejas divniekam ar pilotu Jinsu Kimu, kurš vēl nesen bija cita korejieša Junjona Vona stūmējs.

Kalenda un Ungurs veica labu pirmo braucienu, veiksmīgi izbraucot trases lejasdaļu, sasniedza vienu no lielākajiem ātrumiem, kas ļāva finišu sasniegt 6.vietā, bet prieks par sasniegumu nebija ilgs, jo komanda tika diskvalificēta par pieļaujamā svara - 390 kg kopā ar kamanām un sportistiem - pārsniegšanu par 1,5 kg.

Otrajā braucienā Cipulim izdevās labi pieveikt trasi bez acīmredzamām kļūdām, arī startā 2.labākais rezultāts - 5,20 sekundes - lika cerēt par labu rezultātu finišā, bet kamanas vairs tik ātri neslīdēja un braucienā izdevās uzrādīt tikai 10.rezultātu, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz 5.vietu, kas gan ir Cipuļa komandas atkārtots šīs sezonas labākais sasniegums. Iepriekš 5.vieta tika izcīnīta arī Jaņcjinā un Sanktmoricā.

Jau otro posmu pēc kārtas uzvaru izcīnīja Vācijas jaunā komanda ar pilotu Ādamu Amūru, 2.vietā vēl viena mājnieku ekipāža ar pilotu Frančesko Frīdrihu, bet bronzas godalga korejieša Jinsu Kima vadītajai divnieku komandai, kurai šī ir pirmā medaļa karjerā.

Sacensībās piedalījās 22 ekipāžas. Šoreiz posmu izlaida sezonas līderi Johaness Lohners no Vācijas un Mihi Fogts no Šveices, kuri treniņbraucienos krita un guva savainojumus. Nepiedalījās arī britu komandas, kuras pēc treniņbraucieniem paziņoja, ka šogad šī trase ir par bīstamu, lai riskētu tajā braukt pirms pasaules čempionāta.

Svētdien Altenbergas trasē notiks četrinieku sacensības bobslejā, sākums 14:30 un tiešraide kanālā Go3 Sport Open.

REZULTĀTI
PUBLICITĀTES FOTO

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija