Top
23 Mar
Cipulis otrajā braucienā krīt, vēlāk otro braucienu atceļ un ieskaita pirmā brauciena rezultātus
Foto autors: Viesturs Lācis

Trillera cienīgi notikumi risinājās Pasaules kausa noslēguma posmā, kas risinājās ASV, Leikplesidas trasē. Cipuļa komandai kritiens otrajā braucienā lika atkāpties uz 14.vietu, taču vēlāk otro braucienu pārtrauca, jo ledū bija radušās lielas plaisas, kuru dēļ cieta vairāku komandu slieču komplekti. Fināla rezultāti tika ieskaitīti pēc pirmā brauciena rezultātiem, kurā Emīls Cipulis ar Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu ieņēma devīto vietu, ar kuru pietika, lai Pasaules kausa kopvērtējumu noslēgtu otrajā vietā, apsteidzot Lohneru.

Sniegotajā Leikplesidas trasē abām Latvijas ekipāžām nepaveicās ar starta vietas izlozi - lai arī abas komandas ir vadošajā grupā, šoreiz izlozētie numuri bija tikai desmitais Cipulim un divpadsmitais Kalendam. Pirmajā braucienā Cipuļa kvartets sāka ar trešo labāko startu, 5,06 sekundes, bet kļūdījās trases augšdaļas virāžās, zaudējot paātrinājumu. Finišā tikai devītais rezultāts, bet laika izteiksmē - ne pārāk tālu no konkurentiem, saglabājot labas izredzes pakāpties augstāk pēc otrā brauciena.

Kalendas ekipāža šoreiz vēl neredzētā sastāvā, ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu, sasniedza devīto starta laiku (5,16 sekundes), bet finišā bija tikai pirmspēdējie - 13.pozīcijā.

Neskatoties uz kļūdu startā, kad kāja paslīdēja Laurim Kaufmanim lecot kamanās, Kalendam padevās labs otrais brauciens, apsteidzot vairākas komandas un nodrošinot sev sezonas labāko rezultātu - vismaz septīto vietu. Vēlāk trasē devās Cipuļa komanda, kura piedzīvoja kritienu, bet sasniedza finišu ar pēdējo 14.rezultātu. Ar 14.vietu būtu bijis nepietiekoši, lai kopvērtējumā saglabātu otro vietu, bet, kad sacensības tika pārtrauktas un ieskaitīti pirmā brauciena rezultāti, Cipuļa komandai izdevās izpildīt uzdevumu un kopvērtējuma tabulā nosargāt otro vietu.

Jāatzīmē, abiem Latvijas pilotiem šīs ir pirmās sacensības Leikplesidas trasē.

Pirmo trijnieku ieņēma visas trīs Vācijas komandas - līderis ir Frančesko Frīdrihs, otrais - Johaness Lohners, bet trešais - Ādams Amūrs.

Kopvērtējumā uzvarēja Frīdrihs, otrā vieta Cipulim, bet trešā - Lohneram. Kalenda kopvērtējumā pakāpās uz astoto vietu.

REZULTĀTI

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija