Top
17 Nov
Cipulis / Miknis jauno PK sezonu sāk ar piekto vietu Jaņcjinas trasē
Foto autors: IBSF

Ar izcīnītu piekto vietu Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā, šodien jauno Pasaules kausa sezonu sāka bobslejisti Emīls Cipulis un Matīss Miknis. Jēkabs Kalenda ar Dāvi Kaufmani 11 komandu konkurencē noslēdza desmitnieku. Par posma uzvarētāju kļuva Johaness Lohners no Vācijas.

Pirmajā braucienā Cipulim kļūda jau lecot kamanās - beidzoties starta gropei, bobs aizlīdēja uz labo malu, pēdējā brīdī izvairoties no atsitiena pret apmali. Līdz ar to neizdevās pareizi izbraukt pirmās divas virāžas, kuras ļoti ietekmē rezultātu. Arī pēc sestās virāžas, ieejot "līkajā taisnē", kamanas divreiz atsitās pret apmalēm, sadzēšot ātrumu. Neskatoties uz otro labāko starta laiku - 5,05 sekundes - finišā Latvijas pirmajai komandai tikai devītais rezultāts pēc pirmā brauciena. Otrajā braucienā izdevās labāk izbraukt trases augšdaļu, bet trases turpinājumā sekoja kļūdas, kā arī jaunais BTC bobs nespēja uzņemt ātrumu, lai konkurētu ar labākajiem (ātrums Kalendas komandai bija lielāks). Otrajā braucienā uzrādītais sestais rezultāts divu braucienu summā ļāva pakāpties uz augsto piektu vietu.

Jēkabs Kalenda, debitējot Jaņcjinas trasē, ierindojās desmitajā vietā. Pēc sacensībām izlases treneris Sandis Prūsis uzteica jaunā pilota veikumu, rādot labus rezultātus trasē. Kalenda šodien startēja kopā ar Dāvi Kaufmani, kurš vēl pagājušajā sezonā bija bobsleja pilots, bet tagad pārkvalificējies par stūmēju.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Johaness Lohners, kurš pārliecinoši bija ātrākais abos braucienos, izcīnot septīto uzvaru pēc kārtas Pasaules kausa izcīņā divnieku konkurencē. Otrajā vietā olimpiskais čempions, vēl viens vācietis Frančesko Frīdrihs, bet trijnieku noslēdza Maikls Fogts no Šveices.

Piektdien Jaņcjinā norisināsies vēl skeletona sacensības, bet sestdien un svētdien divas reizes bobslejisti sacentīties četrinieku konkurencē.

REZULTĀTI

Atbalsta Tet un Balcia

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija