Top
21 Jan
Cipulis / Miknis izcīna septīto vietu Eiropas čempionātā un PK posmā Altenbergā
Foto autors: Viesturs Lācis

Vācijā, Altenbergas trasē turpinās Pasaules kausa izcīņa bobslejā. Šodien notiekošajās sestā posma divnieku sacensībās vīriešiem, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts, Emīls Cipulis ar stūmēju Matīsu Mikni ieņēma septīto vietu, bet Jēkabs Kalenda ar Ivo Danu Kleinbergu finišu sasniedza 16.vietā, kas Eiropas čempionāta ieskaitē bija 15.vieta.

Pirmajā braucienā Cipuļa komandai trešais labākais starts - 5,30 sekundes, līdz aplim ne pārāk labs ātrums, bet pēc apļa izdevās nostabilizēties un finišā sasniegt dalītu sesto rezultātu ar šveicieša Timo Ronera komandu. Tikmēr Kalenda pēc neveiksmīgajām divnieku sacensībām pirms nedēļas, šoreiz ar trasi tika galā labi, bet, startējot ar pirmspēdējo starta numuru, sniegotajā trasē vairs ātrumu neizdevās attīstīt, un finišu sasniedza 17.pozīcijā. Otrajā braucienā Cipuļa komandai tikai 12.rezultāts, bet ar to pietika, lai nodrošinātu septīto vietu divu braucienu summā gan Pasaules kausa posmā, gan Eiropas čempionāta ieskaitē. Kalendam braucienā 13.rezultāts, bet divu braucienu summā uzlabojums par vienu vietu - 16.pozīcija posmā un 15.vieta Eiropā.

Pirmo reizi Eiropas čempiona titulu divniekos nodrošināja vācietis Johaness Lohners, kurš pēc pirmā brauciena bija trešais, bet veicot labu otro braucienu, apsteidza konkurentus. Lohners līdz šim bija izcīnīti četri Eiropas čempiona tituli, bet tikai četrinieku konkurencē. Sudraba medaļas Šveices komandai ar pilotu Maiklu Fogtu, kuri bija līderi pēc pirmā brauciena, bet otrajā nespēja konkurēt ar Lohneru. Trijnieku noslēdza Frančesko Frīdrihs.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis bija apmierināts ar pilotu darbību trasē: "Braucieni nebija tik slikti, bet pa šādu sniegu mums galīgi neslīd. Tik traki neviens no mūsējiem nekļūdījās, lai tik daudz pēkšņi zaudētu. Var jau būt, ka Cipulis otrajā braucienā vairāk izbrauca pa kupenām, kas sabremzēja ātrumu, bet nebija tik traki, lai izsētu pussekundes pārsvaru. Cipulim ir tā vājākā vieta šajā trasē no piektās virāžas līdz aplim, un šādos laikapstākļos tas arī visdārgāk maksāja. Pēc tam jau bija labi." Vaicāts, kāpēc trenerim bijusi neapmierināta sejas izteiksme pēc Kalendas otrā brauciena, treneris atzina, ka brauciens kopumā bijis labs: "Beigās Kalenda ziepes sataisīja - apmaldījās pēdējās divās virāžās, bet pats brauciens jau bija ļoti labs."

Svētdien Altenbergā risināsies četrinieku sacensībās, kur piedalīsies abas Latvijas komandas.

PK6/EČ Altenberga (Vācija)

Piektdien
12:30 Skeletons vīriešiem | PK REZULTĀTI | EČ REZULTĀTI
16:30 Skeletons sievietēm | PK REZULTĀTI | EČ REZULTĀTI

Sestdien
11:00 Monobobslejs sievietēm | PK REZULTĀTI | EČ REZULTĀTI
15:30 Bobslejs, vīrieši, divnieki | PK REZULTĀTI | EČ REZULTĀTI

Svētdien
10:15 Bobslejs, sievietes, divnieki | Tiešraide TV3 Sport Open
15:30 Bobslejs, vīrieši, četrinieki | Tiešraide TV3 Sport Open

PUBLICITĀTES ATTĒLI

Atbalsta Tet

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija