Top
03 Feb
Cipulim / Spriņģim astotā vieta Pasaules kausa posmā Siguldā
Foto autors: Māris Vancevičs

Emīls Cipulis ar stūmēju Dāvi Spriņģi ieņēma astoto vietu Siguldas trasē notiekošajā Pasaules kausa sestā posma divnieku sacensībās bobslejā. Tikmēr otrs Latvijas divnieks - Jēkabs Kalenda ar stūmēju Dāvi Kaufmani - ierindojās 14.vietā.

Šodien Siguldā pavasarīgi silts laiks - brīžiem termometra stabiņš sasniedza +7 grādu atzīmi, kas negatīvi ietekmēja trases ledus slīdamību - lielākas priekšrocības bija tām ekipāžām, kas startēja pirmā brauciena sākumā, bet tā kā Latvijas komandām bija tikai 12. un 14.starta numuri, laikā, kad startēja mūsējie, ledus bija kļuvis jau daudz lēnāks.

Cipulis un Spriņģis sāka ar ceturto labāko starta laiku - 4,90 sekundes, bet trasē bija viens no lēnākajiem ātrumiem un, sasniedzot finišu, tikai desmitais rezultāts mājas trasē. Arī Kalenda ar Kaufmani uzrādīja labu starta ieskrējiena laiku - 4,92 sekundes, kas bija sestais labākais pirmajā braucienā, bet finišā - 12.vieta. Kā treneris Sandis Prūsis raksturoja abu komandu sniegumu - kļūdas braukšanā bija, bet arī trase "stājās", tāpēc labi, ka laika izteiksmē konkurenti nav pārāk daudz priekšā un ir labas cerības uzlabot rezultātu otrajā braucienā.

Tomēr trenera cerības nepiepildījās - braucienā uzlabot sniegumu neizdevās, jo Cipuļa komandai otrajā piegājienā 12.rezultāts, bet kļūdījās arī konkurenti, tā rezultātā Latvijas spēcīgākā komanda pakāpās uz astoto vietu divu braucienu summā. Kalendam gan gadījās kļūdas braukšanā, gan arī kamanas pārāk labi neslīdēja, kas braucienā deva tikai 16.rezultātu, bet divu braucienu summā - 14.vietu.

Karjerā pirmo uzvaru izcīnīja Vācijas jaunā cerība Adams Amūrs, kurš Pasaules kausā debitēja vien pērn - tieši Siguldā, izcīnot ceturto vietu sezonas noslēgumā. Šosezon Amūrs ir startējis gandrīz visos posmos, jau bijis uz goda pjedestāla, bet uzvaru izcīnīja pirmo reizi. Sudraba godalga Šveices ekipāžai ar pilotu Mihi Fogtu un stūmēju Sandro Mišelu, bet bronza Frančesko Frīdriham, kurš savus pamatstūmējus "aizsūtījis mājās" gatavoties Pasaules čempionātam, un šodien startēja kopā ar Matiasu Zommeru, kas gan neliedza sasniegt vienus no labākajiem starta laikiem. Sezonas līderis Johaness Lohners šoreiz ceturtais.

Kopvērtējumā līderis ar 1302 punktiem joprojām ir Lohners, Frīdriham 1240 punkti un otrā vieta, bet trešais ir Fogts ar 1211 punktu. Cipulis saglabā piekto vietu ar 1000 punktiem, bet Kalendam 11.vieta ar 744 punktiem.

Svētdien Siguldā notiks vēl vienas sacensības bobslejā divnieku ekipāžām - Eiropas čempionāts.

BMW IBSF Pasaules kauss bobslejā un skeletonā

Piektdien
08:30 PK Bobslejs, sievietes, divnieki | PK rezultāti
11:30 PK+EČ Skeletons, vīrieši | PK rezultāti | EČ rezultāti
15:00 PK+EČ Skeletons, sievietes | PK rezultāti | EČ rezultāti

Sestdien
10:00 PK+EČ Monobobslejs, sievietes | PK rezultāti | EČ rezultāti
14:30 PK Bobslejs, vīrieši, divnieki | PK rezultāti

Svētdien
10:00 PK+EČ Bobslejs, sievietes, divnieki | Tiešraide Go3 Sport Open
14:00 Bobslejs, vīrieši, divnieki | Tiešraide Go3 Sport Open

Sacensību ģenerālsponsors Tet, atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada pašvaldība, Balcia Insurance, Norfin, Inchcape Motors Latvia, Venden, kā arī citi uzticīgie sponsori.

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija