Top
19 Nov
Cipulim pirmais pjedestāls šosezon, Kalendam atzinīga debija

Lillehammeres trasē Norvēģijā sestdien aizvadīts pirmais Eiropas kausu izcīņas sezonas posms četrinieku ekipāžām bobslejā. Dalībnieku vidū arī Emīļa Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētie kvarteti. Cipulim kopā ar Dāvi Spriņģi, Lauri Kaufmani un Edgaru Nemmi otrā vieta, Kalendam debijas sacīkstēs ar lielajām kamanām astotā vieta. Viņa komandā startēja Arnis Bebrišs, Edgars Ungurs un Mairis Kļava. Par uzvarētājiem kļuva vācieši, pilots Maksimilans Ilmans, trešajā vietā Francija ar Romēnu Einriču priekšgalā.

Cipuļa četrinieks bija trešajā vietā jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā vēl izdevās savu pozīciju uzlabot, otrs labākais laiks deva arī otro vietu, pirmais pjedestāls šosezon. Starta ieskrējienā mūsu kvartetam labākais laiks pirmajā braucienā un otrs labākais otrajā.

Jēkabam Kalendam šī vispār bija debija oficiālās sacīkstēs ar četrinieka kamanām. Pirmajā braucienā desmitais laiks, mūsu jaunais pilots otrajā nobrauca vēl labāk, sestais laiks , beigās viņš astotajā vietā no 17 ekipāžām, aiz viņa palika pat tādi piloti kā Dvoržāks un Variola.

Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis: "Patiesībā, es esmu šodien ļoti priecīgs, Cipulim labs sasniegums un jaunajam Kalendam pirmajos mačos arī tik labs rezultāts ar četrinieku. Viņiem jau ekipāžā vispār tikai Arnis Bebrišs bija brucis ar četrinieku mačos un tik solīds iznākums, otrajā braucienā pat sestais laiks. Ledus te nav pārāk labs, Cipulis startēja ar Ķibermaņa olimpiskajām kamanām, savukārt Kalendam ir pilnīgi jauns BTC būvēts bobs. Atzinīgi rezultāti, daudzi jau te brauc līdzīgi, pagaidām tikai vācietis Ilmans izskatās ārpus konkurences.”

Svētdien notiks vēl viens posms četriniekiem Lillehammerē. Turpinājums būs jau ļoti sarežģītajā Altenbergas trasē Vācijā. Divniekos pēc diviem posmiem Eiropas kausu vērtējumā Emīls Cipulis ir astotais, bet Jēkabs Kalenda 13.vietā, pārliecinoši pirmais Maksimilans Ilmans no Vācijas.

Rezultāti

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija