Top
20 Nov
Cipuļa četrinieks vēlreiz izcīna sudraba godalgas, Kalenda iebrauc sešiniekā
Foto autors: Viesturs Lācis

Veiksmīgi Latvijas izlasei noslēdzies Eiropas kausa dubultposms Lillehammerē, Norvēģijā - arī otrajās sacensībās četrinieku konkurencē Emīls Cipulis savu kvartetu aizveda līdz otrajai vietai, bet jaunais pilots Jēkabs Kalenda sasniedza sesto vietu 16 ekipāžu vidū.

Svētdien abas Latvijas komandas startēja nedaudz izmainītos sastāvos - Cipuļa komandā līdzās Dāvim Spriņģim un Edgaram Nemmem trešo pozīciju ieņēma Matīss Miknis, kuram tā ir pirmā sacensību pieredze šajā sezonā. Savukārt Kalendas kamanās šo pozīciju, aizstājot Edgaru Unguru, ieņēma Lauris Kaufmanis, kurš vakar bija Cipuļa komandā. Starts šodienas sastāvos izrādījās vēl veiksmīgāks par vakardienas - Cipuļa kvartetam izdevās atkārtot otro rezultātu, bet izdevās apgāzt trenera Sanda Prūša vakar pausto, ka vācietis Maksimilians Ilmans ir ārpus konkurences, jo otrajā braucienā, sākot jau no paša starta līdz pat finišam, visos starpfinišos nepārspēts bija tieši Cipulis. Ilmanu šoreiz gan glāba veiksmīgs pirmais brauciens, kurā iekrāto pārsvaru 0,28 sekundes Cipulim izdevās sadeldēt tikai par sešām simtdaļām.

“No šīm divām nedēļām Norvēģijā, man vislielākais prieks ir par Kalendu un jauno BTC četrinieku,” pēc sacensībām atzina Prūsis. “Kalenda tiešām ir ļoti daudz izdarījis pa šo īso laiku un priecē arī rezultāts trasē. To pašu varu teikt par jauno BTC četrinieku - arī tas uzrāda ļoti labus ātrumus trasē.” Prūsis neslēpj, ka nākamajos posmos iespēja izmēģijāt BTC kamanas būs arī Cipulim. “Es pat īsti nezinu, vai konkurenti šodien nobrauca sliktāk vai mēs bijām izteikti labāki, jo kļūdas bija abiem mūsu pilotiem un rezerves mums vēl ir,” rezumējot šodienas sacensības komentēja Prūsis.

Gluži kā vakar, arī šodien Ilmana pilotētā ekipāža kļuva par uzvarētājiem, 0,22 sekundes aiz viņiem Cipuļa četrinieks, bet trešā vieta Rumānijas komandai ar pilotu Mihai Kristianu Tentea. Kalenda uzvarētājam zaudēja 0,88 sekundes, kas ir ievērojami mazāk, salīdzinot ar vakardienas 1,59 sekunžu starpību.

Tālāk Latvijas komanda jau rīt dosies uz Vāciju, kur trešdien sāksies maksas treniņi Altenbergas trasē. 28. un 29.novembrī notiks divnieku sacensības, bet 2. un 3.decembrī - četrinieku sacensības.

REZULTĀTI

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija