Top
12 Feb
Cipuļa četrinieks vēlreiz izcīna ceturto vietu PK posmā Īglsā
Foto autors: Viesturs Lācis

Šodien Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā posmā bobslejā četrinieku ekipāžām Emīls Cipulis ar Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi izcīnīja augsto ceturto vietu. Jēkaba Kalendas četrinieks ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Ivo Danu Kleinbergu divu braucienu summā uzrādīja 11.rezultātu.

Austrijā, Insbrukā, olimpiskajā Īglsas trasē svētdien spīdēja saule, iesildot gaisa temperatūru līdz +5 grādu atzīmei. Trase šogad ir ļoti ātra, ko jau sestdienas sacensībās pierādīja vācietis Frančesko Frīdrihs, labojot trases rekordu, bet šodien - vēl uzlabojot sev piederošo rekordu līdz 50,07 sekundēm, kļūstot par pirmā brauciena līderi. Tuvāko sekotāju gan sacensībās, gan cīņā par Pasaules kausa ieguvēja titulu - britu Bredu Holu apsteidzot par 0,07 sekundēm, bet vēl trīs simtdaļas vēlāk finišu sasniedza Johanesa Lohnera četrinieks.

Emīlam Cipulim pirmais brauciens nepavisam nepadevās - kļūdas gan trases augšdaļā, gan turpinājumā, vairākas sānslīdes liedza pacīnīties par rezultātu pirmajā trijniekā. Finišā piektais rezultāts, tikai simtdaļu aiz ceturtajā vietā esošā mājnieka Markusa Traikla vadītās ekipāžas. Jēkaba Kalenda ekipāža startēja tādā pat sastāvā kā vakardienas mačos, pirmajā braucienā uzrādot 12.rezultātu.

Otrajā braucienā Cipuļa komandai trešais labākais laiks braucienā, un summā izdevās apsteigt Traiklu, izcīnot ceturto vietu, tikmēr Kalendas četrinieks braucienā bija 11.vietā, arī summā pakāpjoties vienu vietu augstāk - uz 11.pozīciju.

Par posma uzvarētāju kļuva Frančesko Frīdriha ekipāža, kas abos braucienos bija pārliecinoši labākā, par 0,19 sekundēm apsteidzot otrajā vietā esošo Breda Hola Lielbritānijas ekipāžu un par 0,37 sekundēm cita vācieša Johanesa Lohnera vadīto kvartetu.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis: "Ja vakar noslīdējām uz ceturto vietu, tad šodien varam teikt, ka ceturto vietu izcīnījām. Kopumā jau rezultāti priecē, bet šodien Cipulim nesanāca abi braucieni. Otrais, protams, bija labāks par pirmo, bet arī otrajā kļūdu bija. Kalenda - malacis! Pirmajā sezonā un uzreiz ar četrinieku demonstrē nosvērtību, labu sagatavotību. Tiešām malacis, ka tik ātri viņam ir izdevies iekļauties stiprāko sabiedrībā."

Aizvadot šīs sezonas pēdējās četrinieku sacensības, ir zināms arī Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs. Par 30 punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju Holu, par pieckārtēju kausa ieguvēju tieši četriniekos kļuva Frīdrihs. Emīls Cipulis kopvērtējumā ierindojās 9.vietā, Jēkabs Kalenda - 11.vietā. Bet IBSF reitingā Cipulis šo sesonu noslēdz 7.vietā, bet Kalenda - 12.vietā.

Nākamnedēļ Siguldā notiks Pasaules kausa izcīņas astotas posms, kurā divas reizes sacentīsies bobsleja divnieku ekipāžas.

PK7 Īglsa (Austrija)

Piektdien
12:30 Skeletons sievietēm | REZULTĀTI
16:30 Skeletons vīriešiem | REZULTĀTI

Sestdien
11:00 Monobobslejs sievietēm | REZULTĀTI
15:30 Bobslejs, vīrieši, četrinieki | REZULTĀTI

Svētdien
11:00 Bobslejs, sievietes, divnieki | REZULTĀTI
15:30 Bobslejs, vīrieši, četrinieki | REZULTĀTI

PUBLICITĀTES ATTĒLI

Atbalsta Tet

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija