Top
02 Mar
Cipuļa četrinieks tuvu trijniekam pēc čempionāta pirmās dienas
Foto autors: Viesturs Lācis

Labi šī gada Pasaules čempionātu sācis Emīla Cipuļa četrinieks, uzrādot ceturto labāko rezultātu pirmajā sacensību dienā Vinterbergas trasē, Vācijā. Jēkaba Kalendas četriniekam pēc pirmā brauciena 11.vieta, bet otrajā braucienā piedzīvoja kritienu un atkāpās uz 20.vietu 22 komandu konkurencē. Trešais un ceturtais brauciens notiks svētdien.

Pirmais brauciens

Emīla Cipuļa komanda arī Pasaules čempionātā startēja savā ierastajā sastāvā, ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu, pirmajā braucienā sasniedzot ceturto labāko starta laiku - 5,06 sekundes, līderiem zaudējot sešas simtdaļas. Finišā Latvijas vadošā komanda sasniedza trešo rezultātu, 0,46 sekundes zaudējot Frančesko Frīdriha un 0,29 - Johanesa Lohnera četriniekiem.

Arī Jēkaba Kalendas kvartets savā ierastajā sastāvā, ar stūmējiem Edgaru Unguru, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu, startā sasniedza 11.rezultātu, un to pašu vietu arī finišā.

Latvijas komandas treneris Sandis Prūsis: "Abiem pilotiem ir labas rezerves turpinājumā. Lai arī pirmo braucienu aizvadījām normāli, kļūdas bija abiem. Treniņos strādājām pie devītas virāžas izbraukšanas, kas līdz šim Cipulim ne visai sanāca, bet sacensību pirmajā braucienā viņš ar to tika galā labi, bet ne tik labi sanāca izbraukt otro virāžu, apļa izeju un līdz ar to nesanāca arī astotā virāža. Līdzīgas kļūdas arī Kalendam, bet viņam arī piektajā virāžā bija aizķeršanās. Redzēsim, kā būs otrajā braucienā, kad jāstartē kopā ar tiem, kuriem nebija tik labi starta numuri - ar Amūru un Holu."

Otrais brauciens brauciens

Jau pirmā brauciena startā Cipuļa komandas stūmējiem neizdevās rast perfektu saskaņu, salecot kamanās, bet otrajā braucienā kļūda bija vēl pamanāmāka - Spriņģim ar Mikni laikā neizdevās atrast vietu kamanās, un, lai arī startā uzlabojums par divām simtdaļām, tomēr izejas ātrums krietni zaudēts un pirmajās virāžās tas izpaudās ar nepietiekamu ātrumu, lai konkurētu ar labākajiem. Finišā sasniegts astotais rezultāts, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz ceturto vietu, bet joprojām saglabājot labas izredzes cīņai par medaļām, jo trešajā vietā esošais Ādams Amūrs ir priekšā tikai par piecām simtdaļām. Pirmo vietu joprojām ieņem Frīdrihs un otrais ir Lohners.

Kalendas četriniekam labs brauciena sākums, līdz trases vidusdaļai pat sasniegts astotais rezultāts, bet atkal kļūda devītajā virāžā, kas maksāja kritienu. Vēlāk gan kamanas atkal nokrita uz slidām, kas ļāva sasniegt finišu, bet laika izteiksmē tika zaudēts ļoti daudz, atvadoties no cīņas par iekļūšanu desmitniekā. Pēc otrā brauciena Kalendas komandai 20.vieta 22 komandu konkurencē un teorētiskas iespējas turpināt sacensības.

Latvijas komandas treneris Sandis Prūsis: "Vēl neesmu sportistus saticis, tāpēc nevaru komentēt, kas tieši Cipuļa komandai notika startā, un tā kā braukšanas ziņā rupju kļūdu nebija, tad varam tikai spriest, cik daudz tika zaudēts izejas ātrumā ar pārāk ilgu sasēšanos. Pacīnīties par medaļām, protams, joprojām varam un tas ir labi. Savukārt Kalenda kļūdījās devītajā virāžā un ar to arī labais otrais brauciens tika sabojāts. Nezinu, vai rīt komanda startēs, bet, ja godīgi, neredzu lielu vajadzību to darīt."

Emīls Cipulis pērn savu četrinieku aizveda līdz vicečempionu titulam. Ja pirms gada Cipuļa iesaistīšanās cīņā par medaļām daudziem bija pārsteigums, tad šogad Latvijas vadošais pilots jau pieskaitīts pie sacensību favorītiem. Turklāt arī Pasaules kausa kopvērtējumā Cipulis ieņem otro vietu, zaudējot vien vācietim Frančesko Frīdriham, bet apsteidzot pēdējā posmā nestartējušo Johanesu Lohneru.

REZULTĀTI (PĒC 2.BRAUCIENA)
PUBLICITĀTES FOTO (1.DIENA)

Atbalsta: Tet, Balcia Insurance, Norfin

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija