Top
04 Feb
Cipuļa četrinieks pēc pirmās dienas iebrauc trijniekā
Foto autors: Viesturs Lācis

Šveicē, Sanktmoricas trasē turpinās Pasaules čempionāts bobslejā. Sestdien aizvadīti pirmie divi braucieni četrinieku ekipāžām, kurā Latvijas vadošā komanda ar pilotu Emīlu Cipuli uzrādījusi augsto trešo vietu. Jēkaba Kalendas četrinieks pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu un no sacensībām izstājās.

Sanktmoricā saule spīd vairāk nekā 320 dienas gadā. Naktī pirms sacensībām Sanktmoricā bija sniegputenis un arī sacensību rītā debesis joprojām bija apmākušās un brīžiem turpināja snigt. Sākoties vīriešu sacensībām, debesis pakāpeniski skaidrojās un jau līdz pirmā brauciena beigām saule jau iespīdēja trases vairākās virāžās.

Pirmo braucienu atklāja Jēkaba Kalendas komanda ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Kristu Lindenblatu, uzrādot astoto labāko starta laiku, un arī trases augšdaļā joprojām uzrādot labu rezultātu, pilotam izvēloties nepareizu trajektoriju "Horse-Shoe", virāžas izejā inerce uznesa kamanas uz augšu, un pilots vairs neko nevarēja labot, lai izvairītos no kritiena. Trases turpinājumā Kalendas četrinieks aizslīdēja līdz pat finišam, tiekot arī pie rezultāta, bet tā kā kritiena rezultātā sasitumus bija guvuši gan sportisti, gan cietušas arī kamanas, komanda pieņēma lēmumu turpmākajos braucienos nestartēt.

Uzreiz pēc Kalendas komandas, trasē bija jādodas Emīla Cipuļa kvartetam ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi, kuriem gan nācās pagaidīt vēl papildus divas trīs minūtes, kamēr trase pēc Kalendas kritiena tika apsekota un aizlāpīti caurumi ledū, kuri bija radušies no latviešu kamanām, slīdot uz sāniem. Startā mūsējiem izdevās uzrādīt piekto labāko starta laiku - 5,02 sekundes, bet, lecot kamanās, neizdevās veiksmīga sasēšanās un pilots kāju ielika ne tur, kur tai bija paredzēta vieta kamanās, tādēļ arī pirmajās taisnēs neizdevās pareizi izstūrēt mazās virāžas, lai saglabātu precīzu līniju pirmajās taisnēs. Pēc tam gan izdevās labs brauciens un par zirga pakavu dēvēto virāžu Cipulis izbrauca kā viens no labākajiem, sasniedzot 110 km/h lielu ātrumu virāžas izejā, kas bija starp labākajiem pirmajā braucienā. Trases beigas pilots izbrauca ļoti labi un finišu sasniedza piektajā vietā, tikai simtdaļu aiz ceturtajā vietā esošā mājnieka Maikla Fogta ekipāžas un sešas simtdaļas aiz vadošā trijnieka, kuru noslēdza Johanesa Lohnera vadītā Vācijas otrā komanda. Līderi pēc pirmā brauciena divi - Breda Hola Lielbritānijas ekipāža, kura uzrādīja otro rezultātu, tikai simtdaļu atpaliekot no pirmā brauciena uzvarētājiem - Frančesko Frīdriha vadītās Vācijas vadošā kvarteta.

Otrā brauciena laikā saule trasē iespīdēja krietni vairāk un siltais ledus lika bobsleja pilotiem īpaši pacensties, lai kamanas nenoslīdētu arī uz labo un kreiso pusi, kas bija iemesls, kāpēc daudzām komandām neizdevās veikt labu otro braucienu. Cipuļa komandai gan izdevās! Startā otrais labākais rezultāts - 4,96 sekundes, atkal laba trajektorija "Horse-Shoe", iegūts nepieciešamais paātrinājums un finišā trešais labākais rezultāts, ar ko pietika, lai pirms izšķirošajiem diviem braucieniem apsteigtu priekšā esošos Lohneru un Fogtu. Braucienā atkal ātrākais bija Frīdrihs, kurš nu jau ievērojami palielināja savu dominanci, apsteidzot Holu par 0,20 sekundēm.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis pēc otrā brauciena neslēpa, ka šādu rezultātu no Cipuļa arī gaidījis: "Jau sen gaidīju! Siltais laiks daudziem patraucēja veikt labu braucienu, arī Cipulim trases augšā bija vairākas kļūdas, bet kuram gan nebija. Šis noteikti bija TOP3 brauciens arī pēc braukšanas kvalitātes. Galvenais tagad ir nepārdegt pirms rītdienas sacensībām. Šādā pozīcijā mēs vēl neesam bijuši un arī tā Cipulim ir jauna pieredze, no kuras jāgūst pareizās izjūtas, lai spētu šonakt aizmigt un veikt rīt stabilus braucienus," sasniegtos rezultātus komentēja Prūsis.

Izšķirošie braucieni notiks svētdien - 14:00 sākums trešajam braucienam, bet 15:55 starts ceturtajam braucienam. Tiešraide TV3 Sport Open.

Pasaules čempionāts 2023

Sestdien
10:00 Bobslejs, sievietes (divnieki) - 3. un 4.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open | REZULTĀTI
14:00 Bobslejs, vīrieši (četrinieki) - 1. un 2.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open | REZULTĀTI

Svētdien
14:00 Bobslejs, vīrieši (četrinieki) - 3. un 4.brauciens | Tiešraide TV3 Sport Open

PUBLICITĀTES FOTO

Atbalsta Tet

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija