Top
11 Feb
Cipuļa četrinieks izcīna ceturto vietu PK posmā Īglsā
Foto autors: Viesturs Lācis

Emīla Cipuļa komanda Pasaules kausa septītajā posmā, kas notiek Austrijas trasē Īglsā, izcīnīja augsto ceturto vietu, kas ir pilota labākais sasniegums Pasaules kausā. Latvijas otrā ekipāža ar pilotu Jēkabu Kalendu ierindojās desmitajā vietā.

Vēl neilgi pirms sacensību sākuma Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis nemācēja nosaukt, kādos sastāvos startēs abas mūsu ekipāžas, jo komandā sācis izplatīties vēdera vīruss. Ja Cipuļa komanda palika nemainīgā sastāvā - Dāvis Spriņģis, Matīss Miknis un Edgars Nemme, tad Kalendas kvartetā līdzās Arnim Bebrišam un Laurim Kaufmanim startēja Ivo Dans Kleinbergs, nevis Mareks Lazdāns, kā tika plānots.

Pirmajā braucienā Cipuļa komanda uzrādīja labāko starta laiku - 4,99 sekundes, un finišu sasniedza ar trešo labāko rezultātu, tikai trīs simtdaļas atpaliekot no Breda Hola vadītās Lielbritānijas ekipāžas, kura uzrādīja otro rezultātu. Līdera gods pēc pirmā brauciena vācieša Frančesko Frīdriha vadītajai komandai. Tikmēr Kalenda jaunajā virknējumā spēja uzrādīt desmito starta laiku - 5,13 sekundes, bet finišu sasniedza devītie.

Otrajā braucienā Cipuļa komanda apsteidza Lohnera četrinieks, atbīdot latviešus uz ceturto vietu. Arī Kalendas komandai otrajā braucienā viena zaudēta vieta - divu braucienu summā desmitoā pozīcija.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Frīdrihs, kurš par 0,19 sekundēm apsteidza Holu, bet trešais - Lohners. Arī kopvērtējumā pirms pēdējām sacensībām pirmajā trijniekā vietu sadalījums tāds pats kā šīsdienas posmā.

Komandas treneris Sandis Prūsis bija apmierināts ar abu komandu sasniegtajiem rezultātiem: "Protams, ka gribējās tikt trijniekā, jo nekur tālu jau neesam, bet, kad apskatāmies apkārt, kas tur ir par braucējiem, tad jau nav ko sūdzēties - sīvā konkurencē esam ceturtie. Kur palika tās simtdaļas līdz trijniekam? Trasē palika. Abos braucienos. Augšā bija kļūdas, bet ne jau Cipulim vien, daudzi jau kļūdījās, bet bija, kas izbrauca arī tīri," Cipuļa sniegumu vērtēja Prūsis.

Savukārt par Kalendas desmitos vietu treneris pat runāja ar vieglu nopūtu: "Salikām komandu kopā no tā, kas mums te bija. Vakar vakarā komandas sastāvs bija pavisam citādāks, bet no rīta secinājām, ka ir veselības problēmas stūmējiem, tāpēc nācās Lazdāna vietā ielikt Kleinbergu, kurš pēdējā pozīcijā nav braucis gadu. Bet visu godam izdarīja un rezultāts ir ļoti labs. Arī citās komandas runā par šo vēdera vīrusu, tā kā neesam vienīgie, bet jācenšas līdz rītdienai noturēties pārējiem, jo vairāk rezervistu man nav."

Svētdien 15:30 notiks šīs sezonas pēdējās, astotās sacensības bobslejā četriniekiem Pasaules kausā.

PK7 Īglsa (Austrija)

Piektdien
12:30 Skeletons sievietēm | REZULTĀTI
16:30 Skeletons vīriešiem | REZULTĀTI

Sestdien
11:00 Monobobslejs sievietēm | REZULTĀTI
15:30 Bobslejs, vīrieši, četrinieki | REZULTĀTI

Svētdien
11:00 Bobslejs, sievietes, divnieki | STARTA SECĪBA | Tiešraide TV3 Sport Open
15:30 Bobslejs, vīrieši, četrinieki | STARTA SECĪBA | Tiešraide TV3 Sport Open

PUBLICITĀTES ATTĒLI

Atbalsta Tet

Autors :Bobslejs.lv

Latvijas bobsleja un skeletona federācija